İstanbul'daki faciada ölenlerin sayısı 14'e yükseldi

İstanbul'da sahte içki nedeniyle zehirlenerek ölenlerin sayısı 14 oldu.

İstanbul'daki faciada ölenlerin sayısı 14'e yükseldi

İstanbul'da sahte içki nedeniyle zehirlenerek ölenlerin sayısı14'e yükseldi. İstanbul'da ölümlere neden olan sahte içki operasyonunu yürüten polis yaklaşık 5 bin şişe ölümcül içkinin piyasada olduğunu tespit etti.

Hastanelerin yoğun bakım servislerinde tedavi gören bazı hastaların durumlarının da kritik olduğu belirtildi.

Bakırköy Devlet Hastanesi'nde tedavi gören Kerim Öztürk'ün sabah saatlerinde hayatını kaybettiği öğrenildi. Kerim Öztürk'ün ölüm sebebi kayıtlara "metil alkol zehirlenmesi" olarak geçti. Sahte içkiyi içtikten sonra 4 gündür tedavi gören Halil İnanoğlu adlı kişinin de hayatını kaybettiği öğrenildi.

Böylece, sahte içki nedeniyle zehirlenerek hayatını kaybedenlerin sayısı 14'e ulaştı.

Tedavilerin sürdüğü hastanelerin yetkilileri, yoğun bakımda yatan bazı hastaların durumunun çok ağır olduğunu belirterek, ölü sayısının daha da artmasından endişe duyduklarını dile getirdiler.

İstanbul'da 14 kişinin ölümüne neden olan sahte içki operasyonunu yürüten polis yaklaşık 5 bin şişe ölümcül içkinin piyasada olduğunu tespit etti. Sahte içki operasyonları sonucu bu şişelerden büyük çoğunluğunun ele geçirildiği öğrenildi. Yetkililer vatandaşları uyararak “Ucuz" içkiden uzak durmalarını istedi. Polis ölümlere sebep olan Metil alkolün satıldığı yeri tespit etmek için çemberi daraltıyor.

ulusalkanal.com.tr

# istanbul # facia # ölenlerin sayısı # 14