Milli boksör Buse Naz Çakıroğlu finale yükseldi

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları tüm hızıyla devam ederken boksta kadınlar 51 kiloda Buse Naz Çakıroğlu, finale çıkmaya hak kazandı. Çakıroğlu, finalde Bulgar sporcu Krasteva ile karşılaşacak.

Milli boksör Buse Naz Çakıroğlu finale yükseldi

Buse Naz Çakıroğlu, Tokyo'da Çin Taipeisi'nden Hsiao-Wen Huang'la karşılaştı.

Buse Naz, ilk rauntta oldukça iyi bir performans gösterdi ve 5 hakemin de tam puanını aldı. İkinci rauntta da 5 hakemin 3'ünden fazla puan alan Buse Naz, son rauntta da üstünlüğünü korudu ve adını finale yazdırdı.

Çin Taipeisi'nden Hsiao-Wen Huang ise bronz madalyada kaldı.

Buse Naz'ın altın madalya mücadelesi vereceği final maçı 7 Ağustos Cumartesi günü TSİ 08.15'te yapılacak.

ÇAKIROĞLU'NUN FİNALDEKİ RAKİBİ BULGAR BOKSÖR KRASTEVA

Buse Naz Çakıroğlu'nun finaldeki rakibi Bulgar sporcu Stoyka Zhelyazkova Krasteva oldu.

Kokugikan Arena'da Bulgar sporcu, ev sahibi Japonya'dan Tsukimi Namiki'yi 5-0 yenerek adını finale yazdırdı. Krasteva'nın bir Avrupa şampiyonluğu, iki kez de dünya ikinciliği bulunuyor.

ÇAKIROĞLU: "FİNALE ÇIKMAK YETERLİ DEĞİL, ALTIN MADALYA KAZANMAK İSTİYORUM"

Buse Naz, ilk hedefine ulaştığını dile getirerek, "Finale çıkmak yeterli değil, altın madalya kazanmak istiyorum. Heyecanımızı kontrol etmeye ve sevincimizi ortada tutmaya çalışıyoruz. İnşallah Türkiye'de olmayan kadın boksundaki altın madalyamızı alacağız." dedi.

Türk kadınının gücünün gösterdiklerini vurgulayan Buse Naz, "Biz altın madalya almak için buradayız. Bütün hislerimi altın madalyadan sonra açıklayacağım." diyerek sözlerini tamamladı.

# 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları # olimpiyatlar # final # Buse Naz Çakıroğlu # 2020 Tokyo # milli boksör