Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı: ''Ormanları yakan çakmak AYM Başkanı Zühtü Arslan'ın elindedir''

Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı, dün akşam (30 Temmuz 2021 Cuma) Ulusal Kanal’da Gülşah Ekinci’nin sunduğu Haber Artı programına bağlanarak orman yangınlarını değerlendirdi. Orman yangınlarının arkasında açıkça PKK/HDP’nin olduğunu ifade eden Bursalı, ‘Ormanları yakan çakmak AYM Başkanı Zühtü Arslan’ın elindedir’ dedi.

Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı: ''Ormanları yakan çakmak AYM Başkanı Zühtü Arslan'ın elindedir''

VATAN PARTİSİ

BASIN BÜROSU

Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı, dün akşam (30 Temmuz 2021 Cuma) Ulusal Kanal’da Gülşah Ekinci’nin sunduğu Haber Artı programına bağlanarak orman yangınlarını değerlendirdi. Orman yangınlarının arkasında açıkça PKK/HDP’nin olduğunu ifade eden Bursalı, ‘Ormanları yakan çakmak AYM Başkanı Zühtü Arslan’ın elindedir’ dedi.

Orman yangınlarına dair bütün olguların PKK’yı işaret ettiğini söyleyen Bursalı, “Ciddi bir sabotaj var. Yangınların çıkış şekli, yönlendirilme şekli, hepsi hesaplı, kitaplı. Hava koşulları, yerleşim mekanlarının hesaplanması. Zaten bu hepimizin bildiği bir PKK yöntemi. Geçtiğimiz yıl hatırlarsanız Hatay’da da yangınlar çıkartmışlardı. PKK’nın sözde liderlerinin ‘silahınız kalmadığında kibrite ve çakmağa sarılın’ açıklamaları. Demek ki silahları kalmadı. ABD’nin verdiği binlerce tır silahla teslim alamadıkları Türkiye’yi kibritle, çakmakla yakamazlar.”ifadelerini kullandı.

Terör örgütü PKK’nın militanlarının ve insan kaynaklarının tükendiğini ifade eden Bursalı, “çılgınca, çaresizce eylemlere girişiyorlar” dedi.

TSK’nın başarılı operasyonlarıyla, Diyarbakır annelerinin kararlı mücadelesiyle PKK’nın bitme noktasına geldiğini ifade eden Bursalı, “PKK bitmektedir, son çılgın eylemlerini yapmaktadır. Bunlarla da en ufak bir sonuç alamayacaktır. Öyle bir kabiliyetleri ve yetenekleri kalmamıştır.” diye konuştu.

‘EN BÜYÜK İHMAL HDP KAPATMA DAVASININ YAVAŞLATILMASIDIR’

“Çeşitli siyasi partilerde, Biden takımında PKK’yı kurtarma telaşı var” diyen Bursalı, olayı sadece bir iklim krizine bağlamanın, PKK’yı kurtarma çabası olduğunu ifade etti.

Özgür Bursalı sözlerine şöyle sürdürdü: “Biden takımı hep ihmallerden bahsediyor, orman yangınlarını ihmallere bağlıyor. PKK’yı gizliyorlar. Şimdi ben onlara bir ihmal söyleyeyim, bütün milletimize bu ihmali hatırlatayım. Şu an Türkiye’deki en büyük ihmal, Anayasa Mahkemesi’ndeki HDP kapatılma davasının yavaşlatılması ihmalidir.”

‘İŞİ AĞIRDAN ALMAYA DEVAM EDERSENİZ HDP’NİN PKK’NIN SORUMLULUKLARINI PAYLAŞIRSINIZ’

AYM Başkanı’nın HDP’yi kapatma davasını ağırdan aldığını hatırlatan Bursalı “Şu an Türkiye’nin en büyük ihmalini AYM Başkanı Zühtü Arslan işlemektedir. Bugün ormanlarımızı yakan çakmak Anayasa Mahkemesi’nin elindedir, AYM Başkanı Zühtü Arslan’ın elindedir. Eğer siz bu HDP’yi kapatma davasında işi ağırdan almaya devam ederseniz, iş yükümüz çok, başka işlerimiz var derseniz, HDP’nin kapatılmamasına dair tavrınızı birtakım merkezlerden aldığınız cesaretle bu millete ifade ederseniz, o HDP’nin PKK’nın sorumluluklarını paylaşırsınız. O yüzden bu çakmak AYM başkanının elinde diyoruz.”dedi.

‘HANGİ İŞ YÜKÜ BU ALEVLERDEN AĞIR’

Vatan Partisi Genel Sekreteri “Bu alevleri AYM Başkanı iyi izlesin. Terör destekçileriyle açılım yapan, kapatmak istemediği HDP’nin eş genel başkanı Mithat Sancar’la çalıştaylar düzenleyen Zühtü Arslan iyi izlesin. İmzaladığı protokollerle Emniyet Teşkilatı’na binlerce FETÖ’cünün girmesinin önünü açan Zühtü Arslan iyi izlesin, bu alevleri iyi görsün. Şimdi hangi iş yükü bu alevlerden daha ağır, hangi iş yükü bu manzalardan, insanlarımızın acılarından daha ağır. Hangi iş yükü Mehmetçiğimizin canından vatanımızın bütünlüğünden daha kıymetli.”ifadelerini kullandı.

‘HDP KAPATILMADIKÇA SALDIRILAR DEVAM EDECEK’

HDP kapatılmadığı sürece saldırıların devam edeceğini dile getiren Bursalı, “O yüzden bu HDP kapatılmadığı sürece bu saldırılar devam edecektir. Çünkü PKK propaganda imkânı bulacak, para imkânı bulacak, sözüm ona meşruluk kaynağı bulacak. Sizin HDP’nin banka hesaplarına tedbir koymadıkça o paralar ormanlarımıza atılan mazotun parası olacak. Mehmetçiğe karşı bombalar taşınmaya devam edilecek, o kurşunların parası olacak. O yüzden bunu Türk milletinin önünde açık açık ve cesurca ifade ediyoruz. HDP’nin eli kanlı. Anayasa Mahkemesi elini o kana bulamasın. Binlerce delili olan, Türkiye tarihinde daha önceki kapatma davalarında da görülmemiş şekilde bu derece güçlü olan bu davadan kapatılmama kararı çıkması mümkün değildir.” şeklinde konuştu.

# hdp # ulusal kanal # hdp kapatılsın # orman yangınları # AYM # Vatan Partisi Özgür Bursalı # Özgür Bursalı # vatan partisi genel sekreteri özgür bursalı # Vatan Partisi HDP # aym zühtü arslan # aym zühtü arslan hdp # AYM Başkanı Zühtü Arslan