Yerel gazeteden 1 Nisan şakası: Bakan Yıldız istifa etti

KAYSERİ'de yerel yayımlanan Deniz Postası gazetesi, 1 Nisan şakası yaparak, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve Kayseri Milletvekili Taner Yıldız'ın elektrik kesintisi nedeniyle özür dileyerek, istifa ettiğini yazdı. Haberin sonunda bunun 1 Nisan haberi olduğu duyuruldu.

Yerel gazeteden 1 Nisan şakası: Bakan Yıldız istifa etti

KAYSERİ'de yerel yayımlanan Deniz Postası gazetesi, 1 Nisan şaka yaparak, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve Kayseri Milletvekili Taner Yıldız'ın elektrik kesintisi nedeniyle özür dileyerek, istifa ettiğini yazdı. Haberin sonunda bunun 1 Nisan haberi olduğu duyuruldu.

Kayseri Deniz Postası Gazetesi Sahibi ve Genel Yayın Müdürü Azim Deniz, dün Türkiye genelinde yaşanan elektrik kesintisinin ardından 1 Nisan nedeniyle şaka yaptıklarını belirtti. Deniz, "Bugünkü gazetemizin sürmanşetinde, '31 Mart’ta birçok ilin 10 saat elektriksiz kalmasına neden olan kesinti sonrası, tüm sorumluluğu üzerine alan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, dün gece istifa etti' haberimizin sonunda, 'Tabii ki bu haber 1 Nisan haberidir' diye yazdık. Zira, gün boyu süren elektrik kesintisi nedeniyle bir tanıdığımızdan emanet olarak aldığımız jeneratörle gazetemizi hazırlamak zorunda kaldık. Loş ışıktaki bu çalışma sırasında, başka ülkelerde bu tip durumlarda sorumlular hatta bakanlar görevlerinden istifa ediyor. Aklımıza bu geldi. Ve ertesi günün de 1 Nisan olmasını göz önüne alarak, sürmanşete Kayseri Milletvekili ve Enerji Bakanımız Taner Yıldız’ın istifa ettiği yolunda bir haber kullanarak, konuya hem dikkat çekmek hem de mizahi yolla yaklaşmak için, gazetemizi böyle çıkardık" dedi.

DHA

# elektrik # istifa # bakan # Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı # şaka # 1 Nisan şakası # Deniz Postası Gazetesi # Kayseri Milletvekili # 1 Nisan şakaları