Eski ABD Başkanı Donald Trump: ''Joe Biden Afganistan'da yenilgiyle teslim oldu''

Eski ABD Başkanı Donald Trump, 11 Eylül saldırılarının 20. yıl dönümünde açıklama yaptı. Başkan Joe Biden yönetimini, Afganistan'dan çekilme konusunda eleştiren Donald Trump, ''Joe Biden Afganistan'da yenilgiyle teslim oldu'' dedi.

Eski ABD Başkanı Donald Trump: ''Joe Biden Afganistan'da yenilgiyle teslim oldu''

Eski ABD Başkanı Donald Trump, 11 Eylül saldırılarının 20. yıl dönümünde bir video mesaj yayınladı. Çok üzücü bir gün olduğunu belirten Donald Trump, 11 Eylül'ün yıl dönümünün ABD için büyük bir üzüntüyü temsil ettiğini ifade etti.

Donald Trump, Başkan Joe Biden yönetimini ABD'nin "yenilmesine" neden olan Afganistan'dan çekilmesi konusundaki "yetersizliği" nedeniyle eleştirdi.

Trump, yaptığı açıklamda, "Ülkemizin lideri bir aptal gibi görünüyordu ve bunun olmasına izin verilemez" dedi. Trump söz konusu durumun, kötü planlamaya, büyük zayıflığa ve neler olduğunu anlamayan liderlere bağlı olduğunu ifade etti.

Trump sözlerini, "Joe Biden ve beceriksiz yönetimi yenilgiye yenik düştü. Beceriksizliğin utancından kurtulmak için mücadele edeceğiz" şeklinde sonlandırdı.

# abd # donald trump # taliban # joe biden # 11 Eylül # Afganistan ABD # Biden Afganistan # ABD yenilgi # Trump Biden # Trump Biden Afganistan # Trump 11 Eylül # Afganistan ABD 11 Eylül