Yaşlı ve engelli maaşları hesaplarda

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ocak ayı yaşlı ve engelli aylıklarını hesaplara yatırmaya başladıklarını bildirdi.

Yaşlı ve engelli maaşları hesaplarda

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, yazılı bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, ocak ayı içerisinde yaklaşık 640 milyon lira tutarında yaşlı aylığı ile yaklaşık 495 milyon lira engelli aylığı ödemesi yapacaklarını belirtti.

Yaşlı ve engelli aylıkları kapsamında 1 milyar 135 milyon lirayı aşan ödeme yapacaklarının altını çizen Yanık, şu ifadeleri kullandı:

- Ocak ayına ilişkin yaşlı ve engelli aylıklarını hesaplara yatırıyoruz. Ödemelerin tüm engelli ve yaşlı vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.

Bakan Derya Yanık, engelli ve yaşlılara yönelik hizmetlerin insan odaklı ve hak temelli politikalar çerçevesinde yürütüldüğüne dikkat çekti.

Engelli ve yaşlılara yönelik kapsayıcı ve düzenli sosyal yardım programları geliştirdiklerini belirten Yanık, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

- Engelli ve yaşlı vatandaşların toplumsal hayata tam ve etkin katılımı ile bağımsız şekilde yaşayabilmeleri için eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata her alanda engelli ve yaşlılarımızın yanındayız.

# Yaşlı ve engelli maaşları # yaşlı ve engelli maaşları ne kadar olacak # yaşlı ve engelli maaşları ne zaman yatacak # yaşlı ve engelli maaşlarına zam geldi mi # yaşlı ve engelli bakım maaşı