İstanbul'da 2 bin 500 kaçak ilaç ele geçirildi

İstanbul'da kaçakçılığa yönelik operasyon düzenlendi. Kanser ve diyabet tedavisinde kullanıldığı tespit edilen 2 bin 500 ilaç ele geçirilirken 2 kişi de gözaltına alındı.

İstanbul'da 2 bin 500 kaçak ilaç ele geçirildi

İstanbul'da yurt dışından kaçak yollarla ülkeye sokulan ürünler ile ilgili harekete geçildi.

Jandarma ekipleri 2 şüphelinin kanser ve diyabet tedavisinde kullanılan ilaçları kaçak yollarla Türkiye'ye sokarak sahte barkodla piyasaya sürdükleri bilgisi üzerine çalışma başlattı.

Kimlikleri belirlenen şüphelileri teknik ve fiziki takibe alan ekipler, Zeytinburnu'nda depo olarak kullanılan bir adrese operasyon yaptı. Depoda yapılan aramalarda, başta kanser ve diyabet hastalıkları olmak üzere çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılan 2 bin 500 adet kaçak ilaç ele geçirildi.

Ekipler yaptıkları incelemede, ilaçların orijinal olduğu ancak ülkeye yasadışı yollardan getirildiğini, üzerlerindeki barkod ve karekod bilgilerinin değiştirilerek yeniden sahte barkod düzenlendiğini tespit etti. Ekipler, piyasa değeri 3 milyon olan ilaçlara el koydu.

Gözaltına alınan 2 şüpheli, jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

# istanbul # operasyon # Zeytinburnu # kaçakçılık # jandarma # kanser # kaçak ilaç # ilaç # İstanbul Haberleri # diyabet # sahte ilaç