Futbolseverler Ekran Başına! Sefa Kalya ve Genç Fenerbahçeliler Belgeseli TV'de İlk Kez ULUSAL Kanal'da!

Bir zamanlar Genç Fenerbahçeliler tribün lideri olan Sefa Kalya'nın belgeseli televizyonda ilk kez Ulusal Kanal'da yayınlanacak. İşte belgeselin yayımlanma tarihi...

Futbolseverler Ekran Başına! Sefa Kalya ve Genç Fenerbahçeliler Belgeseli TV'de İlk Kez  ULUSAL Kanal'da!
Futbolseverler Ekran Başına! Sefa Kalya ve Genç Fenerbahçeliler Belgeseli TV'de İlk Kez ULUSAL Kanal'da!

Sefa Kalya Kimdir?

Malatya kökenli 43 yaşındaki Sefa Kalya, İstanbul'da doğup büyümüş ve tribünlere 1985 yılında adım atmıştır. Bekar olarak bilinen Sefa Kalya, bir röportajında hayatında anne babasının ardından bir tek Fenerbahçe'nin olduğunu belirtmiştir. Sefa Kalya'nın bir kabzımanlık şirketine ortak olduğu söylenmektedir. Hayatını adadığı Genç Fenerbahçeliler grubunun ikinci adamı Amigo Yücel ile birlikte İstanbulspor maçında silah atılması sebebiyle 6'şar ay ceza almışlardı.

Bu süre içerisinde Türkiye'de statlara girmeleri yasak olan Sefa Kalya'nın 2004-2005 sezonunun 28. haftasında cezaları sona ermiştir. O tarihten sonra, Migros Kale Arkası Tribününde Genç Fenerbahçeliler grubunun liderliğe devam eden nam-ı diğer "Sefa Reis", 2006-2007 sezonunda AZ Alkmaar maçında çıkan olaylardan dolayı ve bazı maçlardan nedenyile aldığı 6 Aylık cezası dolmadan tribüne çıktığı için 2 sene statlara girememe cezası almıştır.

"Sefa Reis" lakaplı Sefa Kalya'nın, 13 Ocak Çarşamba günü Taksim'de kaldığı bir otelde geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayata veda ettiği iddia edildi.

Belgesel Ne Zaman Yayımlanacak?

Sefa Kalya ve Genç Fenerbahçeliler Belgeseli bu gece (Cuma Gecesi) 00.00'da ULUSAL Kanal ekranlarından yayınlanacak.

https://www.youtube.com/live/Wq612S1F0T4?si=USQMxqACzBV_lme4

# genç fenerbahçeliler