100. Yılın İlk Bebeği "Ata" oldu! Yüzüncü Yılda Anne Babasının Yüzünü Güldüren Bebeğe Ata İsmi Verildi

Cumhuriyetin 100. yılı yurdun her yanında kutlamalarla devam ederken İstanbul'da bir yeni yüzyılın ilk bebeği dünyaya gözünü açtı. Ata ismi verilen minik bebek cumhuriyetin 100. yılının ilk bebeği oldu.

100. Yılın İlk Bebeği "Ata" oldu! Yüzüncü Yılda Anne Babasının Yüzünü Güldüren Bebeğe Ata İsmi Verildi

Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yıl dönümünün ilk dakikalarında Ata isimli bebek, İstanbul Kavacık'ta özel bir hastanede dünyaya geldi.

Türkiye Cumhuriyeti bugün kuruluşunun 100. yılını kutlarken, İstanbul'da Yağmur ve Erdem Öztürk çifti yüzyılın ilk dakikalarında dünyaya gelen bebeklerine Ata ismini verdi. Dün gece saat 00.05'te Kavacık'ta özel bir hastanede dünyaya gelen Ata, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılının ilk dakikalarında doğan bebek olarak tarihe geçti. Baba Erdem Öztürk şunları söyledi:

Çok mutluyuz 29 Ekim'e denk geldiği için. Doktorumuzdan öğrendiğimiz zaman bize 29 Ekim dediğinde biz direkt isim düşünmeye başladık. En uygun isim olarak 'Ata'yı tespit ettik. Ata Öztürk bebeğimizin adı. Mutluyuz, heyecanlıyız.

Anne Yağmur Öztürk de şu ifadeleri kullandı: 

29 Ekim normal doğum tarihiydi. Biz de istedik ki uyumlu olsun günün anlam ve önemine. Bir tane Ata'mız oldu. İnşallah adına yakışır bir şekilde vatana millete hayırlı bir evlat olur.

 Doğumu gerçekleştiren Dr. Sadiye Eren bebekle ilgili şu sözleri kullandı: 

Cumhuriyetin 100. yılında böyle bir olayı yaşamış olmak çok çok daha güzel. Her zaman yeni bir yılın bebeğini kutlardık. Şimdi de Cumhuriyetimizin 100. yılının ilk bebeğini kutluyoruz. Çok güzel bir duygu.
# yeni doğan bebek