İsrail'e Direnen Örgütler Yan Yana! Hizbullah, Hamas ve İslami Cihad Bir Araya Geldi

Hizbullah, Hamas ve Filistin İslami Cihad Hareketi bir araya geldi. Aksa Tufanı operasyonu başladığından bu yana üç örgüt ilk kez bir araya gelmiş oldu.

İsrail'e Direnen Örgütler Yan Yana! Hizbullah, Hamas ve İslami Cihad Bir Araya Geldi

İsrail ordusu ile 8 Ekim'den bu yana direnişi sürdüren Lübnan'daki Hizbullah'ın Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, Filistin İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ziyad en-Nahhale ve Hamas Siyasi Büro Başkanı Yardımcısı Salih el-Aruri ile görüştü. Hizbullah'ın resmi Telegram hesabından yapılan açıklamada, Nasrallah'ın, Nahhale ve Aruri ile yaptığı üçlü görüşmeye ilişkin bilgi verildi.

Hamas, Hizbullah ve Filistin İslami Cihad Örgütü Bir Araya Geldi

Görüşmede, Hamas'ın İsrail'e karşı başlattığı "Aksa Tufanı" saldırısı ve Lübnan-İsrail sınırındaki çatışmalar başta olmak üzere Gazze'de yaşanan son gelişmelerin ele alındığı belirtildi. Açıklamada, "İsrail'in Gazze ve Filistin'e yönelik acımasız saldırısının durdurulması için direniş cephesinin bu hassas süreçte gerçek zaferi elde etmek adına yapması gerekenler değerlendirildi." ifadeleri kullanıldı. Açıklamada ayrıca, görüşmede, gelişmelerin günlük olarak takip edilmesi ve daimi koordinasyon içerisinde kalınması konusuna vurgu yapıldığı aktarıldı. Hizbullah lideri Nasrallah, İsrail-Filistin çatışmasının başladığı 7 Ekim'den bu yana ilk defa Hamas ve İslami Cihad'ın üst düzey yetkilileri ile bir araya geliyor.

Kaynak: Anadolu Ajansı

# hamas # hizbullah # filistin # israil # lübnan