Katil İsrail'den Kudüs'te Hastaneye Saldırı Tehdidi! Filistin Kızılayı Tehdidi Afişe Etti!

Dünya günlerdir İsrail'in Filistin'e karşı işlediği savaş suçlarını konuşuyor. Dünya kamuoyundan çeşitli kınamalar gelmesine rağmen herhangi bir önlem alınmadığı için İsrail saldırıları devam ediyor. Filistin Kızılayı şimdi de tekrar hastanelere saldırmaya hazırlanan İsrail'i afişe etti.

Katil İsrail'den Kudüs'te Hastaneye Saldırı Tehdidi! Filistin Kızılayı Tehdidi Afişe Etti!

Filistin Kızılayı, İsrail tarafından Kudüs Hastanesi’ne hava saldırısı düzenleneceği ve hastanenin derhal boşaltılması gerektiği yönünde ciddi tehditler alındığını açıkladı.


İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları 23’üncü gününde de devam ediyor. İsrail ordusu, ayrım gözetmeksizin sivil yerleşim yerleri, hastane, cami ve kiliselere yönelik saldırılarını hız kesmeden sürdürüyor. Filistin Kızılayı tarafından bugün yapılan açıklamada, İsrail tarafından Kudüs Hastanesi’ne yönelik hava saldırısı düzenleneceği ve hastanenin derhal boşaltılması gerektiği konusunda ciddi tehditler alındığı duyuruldu. Açıklamada ayrıca, sabah saatlerinden bu yana hastanenin 50 metre yakınına sürekli saldırılar yapıldığı aktarıldı.

ŞİFA HASTANESİNİNİN ÇEVRESİ BOMBALANIYOR


Filistin Sağlık Bakanlığı yetkilileri, İsrail savaş uçaklarının binlerce hastanın tedavi gördüğü ve on binlerce kişinin saldırılar nedeniyle sığındığı Gazze Şeridi’ndeki en büyük hastane olan Şifa Hastanesi’nin çevresini bombaladığını belirtti. İsrail ordusu tarafından hastaneye giden yolların tahrip edildiği öğrenilirken, hastanede kalan Mahmud el-Sawah, “Hastaneye ulaşmak giderek zorlaştı. Bölgeyi kesmek istiyorlar” dedi.

SALDIRILAR YÜZÜNDEN HASTANELERİ KAPATMAK ZORUNDA KALIYORLAR 


Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik başlattığı saldırıların ardından bölgede 30 hastanenin kapatıldığı belirtildi. Tıbbi malzeme ve yakıtın tükendiği vurgulanan açıklamada, hastanelerde bazı bölümlerin kapatıldığı, Nasr Hastanesi’nde ise sadece acil servis bölümünün çalıştığı belirtildi. İsrail’in Gazze Şeridi’ne yakıt girişine izin vermemesi nedeniyle daha fazla hastanenin kapanma riski artıyor.

Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan son rakamlara göre, İsrail saldırılarında hayatını kaybedenlerin sayısı 3 bin 324'ü çocuk ve 2 bin 62'si kadın olmak üzere 8 bin 5’e, yaralananların sayısı ise 20 bin 242’ye yükseldi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

# israil hastanelere saldırdı # israil filistin hamas # israil savaş suçu