Asgari Ücret ile İlgili Son Dakika Açıklaması! Bakan Vedat Işıkhan Duyurdu

Yeni yılda geçerli olacak asgari ücret ile ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'dan son dakika açıklaması geldi. AK Parti Genel Merkezi'nde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Vedat Işıkhan, önemli ifadeler kullandı.

Asgari Ücret ile İlgili Son Dakika Açıklaması! Bakan Vedat Işıkhan Duyurdu

2024'te geçerli olacak ve milyonlarca çalışanı doğrudan, Türkiye'deki tüm çalışanları da dolaylı yoldan ilgilendiren asgari ücrette maraton başlamak üzere. Yeni yıldan itibaren geçerli olacak yeni asgari ücretin miktarı, önümüzdeki aralık ayında gerçekleştirilecek Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantıları sonrasında belirlenecek.

Bakan Vedat Işıkhan'dan Asgari Ücret Açıklaması!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Genişletilmiş İl Başkanları toplantısı için AK Parti Genel Merkezi'ne gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bakan Vedat Işıkhan, yeni asgari ücret ile ilgili de önemli açıklamalarda bulundu. Asgari Ücret Tespit Komisyonunun ne zaman toplanacağına ilişkin soruya yanıt veren Bakan Işıkhan, "Aralık ayında toplayacağız Asgari Ücret Tespit Komisyonumuzu, şu an teknik hazırlıkları gerçekleştiriyoruz. İnşallah aralık ayında toplantımızı gerçekleştireceğiz." dedi.

vedat ışıkhan asgari ücret

Vatandaşı enflasyona ezdirmeyeceklerini ifade eden Işıkhan, şunları kaydetti:

- Allah izin verirse sosyal diyalog kanallarını geliştirerek, hep birlikte, her iki tarafın da işçi ve işveren kesiminin de maksimum faydayı elde edeceği bir noktada uzlaşacağımıza inanıyorum. Tıpkı temmuz ayında yaptığımız görüşme gibi. Onda da fark ettiyseniz çok iyi bir şekilde yönettik sosyal diyalog sürecini. Allah utandırmazsa da inşallah aralık ayında bu toplantımızı gerçekleştireceğiz. Aralık ayının sonunda bitirmek zorundayız. Hayırlı olur inşallah.

Bakan Işıkhan, çalışan emeklilere ilişkin düzenlemeyle ilgili soru üzerine, "Zaten Mecliste gündeme geçildi. Teknik düzenlemeler kısa sürede tamamlanır tamamlanmaz inşallah emeklilerimizin hesabına... O da hayırlı olsun. Ben bu arada Sayın Cumhurbaşkanı'mıza da şükranlarımızı arz ediyorum. Gerçekten çok önemli bir düzenleme oldu. Hayırlı olsun emeklilerimize." diye konuştu.

Kaynak: Anadolu Ajansı

# Asgari ücret # 2024 asgari ücret # Vedat Işıkhan # asgari ücret tespit komisyonu