4 şehirde PKK operasyonu! Onlarca şüpheli gözaltına alındı

İstanbul merkezli 4 şehirde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyon düzenlendi. Toplam 28 adrese yapılan eş zamanlı baskınlarda 21 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

4 şehirde PKK operasyonu! Onlarca şüpheli gözaltına alındı

Yurt genelinde terör örgütü PKK'ya karşı güvenlik güçlerinin çalışmaları kararlılıkla sürüyor. Son olarak, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından önemli bir soruşturma düzenlendi.

Soruşturma kapsamında, PKK'nın gençlik yapılanmasında faaliyet gösteren bazı şüphelilerin, örgütle bağlantılı kişilerin yasa dışı yollarla Yunanistan'a giriş çıkışlarını organize ettiği belirlendi.

Şüphelilerin, illegal sokak eylemleri yapabilecekleri veya eylemleri yönlendirebilecekleri değerlendirilen terör örgütü mensuplarını yasa dışı yollardan Yunanistan'a, Yunanistan'dan gönderilen terör örgütü mensuplarının da Türkiye'ye geçişlerini sağladığı belirlendi.

Şüphelilerin terör örgütüyle iltisaklı Anadolu Yakınlarını Kaybeden Ailelerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ANYAKAY-DER) içinde faaliyet gösterdikleri tespit edildi.

Sosyal medya hesaplarında da terör örgütü propagandası yaptıkları belirlenen 27 şüphelinin yakalanması için İstanbul'un13 ilçesi ile Aydın, Batman ve Diyarbakır'daki 28 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Operasyonlarda 21 şüpheli gözaltına alındı.

Kaynak: Anadolu Ajansı

# istanbul # aydın # batman # diyarbakır # pkk # operasyon