72 Şehirde Mercek-8 Operasyonu! 1335 Silah Ele Geçirildi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 72 şehirde Mercek-8 operasyonunun gerçekleştirildiğini duyurdu. Bakan Ali Yerlikaya, ruhsatsız silah taşıyanlar ile silah kaçakçılarına yönelik yapılan operasyonlarda, 1335 silah ele geçirildiğini bildirdi.

72 Şehirde Mercek-8 Operasyonu! 1335 Silah Ele Geçirildi

Yurt genelinde ruhsatsız silah taşıyanlar ile silah kaçakçılarına yönelik operasyonlar sürüyor. Son olarak 72 ilde eş zamanlı olarak önemli bir operasyona imza atıldı. Opearsyonların detaylarıyla ilgili açıklama İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'dan geldi.

1335 Silah Ele Geçirildi!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 72 ilde "Mercek-8" operasyonu düzenlendiğini belirtti.

Bakan Ali Yerlikaya, operasyonlarda, 964 ruhsatsız tabanca, 89 kurusıkıdan çevrilmiş tabanca, 30 uzun namlulu tüfek ile 252 ruhsatsız av tüfeği olmak üzere 1335 silahın ele geçirildiğini bildirirken 1558 şüphelinin de gözaltına alındığını aktardı.

Organize suç örgütlerinin ve onlara silah temin edenlerin peşinde olduklarını vurgulayan Yerlikaya, "Onları adalete teslim etmeye kararlıyız." ifadesini kullandı. Yerlikaya, İstanbul, Ankara, Adana, İzmir ve Şanlıurfa'da ele geçirilen ruhsatsız silahlar ile gözaltına alınan şüpheli sayısına ilişkin şunları kaydetti:

- İstanbul'da 179 tabanca bir uzun namlulu tüfek ele geçirildi. 225 şüpheli şahıs gözaltına alındı. Ankara'da 58 tabanca bir uzun namlulu tüfek ele geçirildi. 62 şüpheli şahıs gözaltına alındı. Adana'da 49 tabanca ele geçirildi. 75 şüpheli şahıs gözaltına alındı. İzmir'de 48 tabanca ele geçirildi. 92 şüpheli şahıs gözaltına alındı. Şanlıurfa'da 40 tabanca ele geçirildi. 60 şüpheli şahıs gözaltına alındı.

Operasyonları gerçekleştiren jandarma ve emniyet ekiplerini tebrik eden Yerlikaya, "Aziz milletimiz müsterih olsun, ruhsatsız silah temin edenlerle ve silah kaçakçılarıyla da mücadelemiz kararlılıkla sürecek." ifadesini kullandı.

Kaynak: Anadolu Ajansı

# Ali Yerlikaya # operasyon # silah kaçakçılığı