Suudi Arabistan'dan Türk Futbolunun Kaderini Değiştirecek Teklif! 100 Milyon Euro

Bu yıl oynanacak Süper Kupa maçına ev sahipliği yapacak Suudi Arabistan'dan TFF'ye yeni bir teklif daha geldi. Bu tarihi teklifin kabul edilmesi durumunda Suudiler 10 yılda TFF'ye tam olarak 100 milyon euro ödeyecek.

Suudi Arabistan'dan Türk Futbolunun Kaderini Değiştirecek Teklif! 100 Milyon Euro
Suudi Arabistan'dan Türk Futbolunun Kaderini Değiştirecek Teklif! 100 Milyon Euro

Suudi Arabistan'dan Türk futboluna peş peşe teklifler gelmeye devam ediyor. Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanacak Süper Kupa maçının Suudi Arabistan'da oynatılması için anlaşma sağlayan yetkililerden bir hamle daha geldi.

Süper Kupa, 2033-2034 sezonu da dahil olmak üzere Riyad ve Cidde’de oynanacak. Ziraat Türkiye Kupası aynı şekilde Suudi Arabistan’ın ev sahipliğinde düzenlenecek.

Kupa Formatını Değiştirme Teklifi

Suudi Arabistan'ın teklifinde kupa formatımız tamamen değişiyor. Final aşamasına gelen takımlar final four formatında mücadele edecek. Son 4’e kalan 4 kulübün 3 gün boyunca Suudi Arabistan’da maç yapması. İlk gün maçlarında kaybedenler, 2 gün sonra üçüncülük maçı oynayacak. Kazananlar finale çıkacak.

Suudi Arabistan'dan Türk Futbolunun Kaderini Değiştirecek Teklif! 100 Milyon Euro - Resim : 1


Kaybedene Bile 500 Bin Euro

Masada yaklaşık 100 milyon Euro’luk bir ödül var. Kaynağın Yüzde 50’si Süper Kupa, yüzde 50’si Türkiye Kupası için ayrılacak. Katılımcılara ödül miktarı yıldan yıla değişebilecek. Türkiye Kupası’nda dörtlü final hayata geçerse, 5 milyon Euro’luk bir ödül havuzu olacak. Sıralamaya göre 4 takıma; 2 milyon, 1,5 milyon, 900 bin Euro ve 600 bin Euro’luk ödül verilecek.

Toplam 100 Milyon Euro

Anlaşmanın toplamında ise 10 yılda toplam 100 milyon euro ödenecek. Kaynağın %50'si Süper Kupa, diğer kalan kısım da Türkiye Kupası için ayrılacak. Katılımcıların ödül miktarı ise yıldan yıla artış gösterecek.

# suudi arabistan