Antalya'da bir ceset daha bulundu! Son 5 günde bulunan 6. ceset oldu

Antalya'nın Aksu ilçesinde sahile vurmuş ceset bulundu. Kentte son 5 günde kıyıya vuran ceset sayısı 6'ya yükseldi. Cesetlerin, yasa dışı yollarla yurt dışına çıkmaya çalışırken tekneleri batan düzensiz göçmenlere ait olabileceği değerlendiriliyor.

Antalya'da bir ceset daha bulundu! Son 5 günde bulunan 6. ceset oldu

Antalya'da son günlerde bulunan cesetlere bir yenisi daha eklendi. Aksu ilçesinde, Kemerağzı Mahallesi'nin sahilinde ceset bulundu.

Bölgedeki ceset ihbarı üzerine polis ekipleri olay yerine sevk edildi. İncelemenin ardından ceset, kimlik tespiti ve otopsi için Antalya Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Balık tutarken cesedi gören Deniz Güneş, gazetecilere, denize oltasını attıktan sonra yanında bir şey fark ettiğini söyledi. Yerdekini ilk başta kütük sandığını anlatan Güneş, "Biraz daha yaklaşınca ceset olduğunu fark ettim. Koşarak babamın yanına gittim ve 'Baba burada ceset var ama tam emin değilim. Kütük de olabilir cansız manken de olabilir.' dedim. Sonra babamla yakından bakınca ceset olduğunu anladık ve polise haber verdik." dedi.

SON 5 GÜNDE 6 CESET SAHİLE VURDU

Manavgat ilçesinin Çenger Mahallesi'nde 17 Ocak'ta sahilinde başı ve bir kolu, bir gün sonra da Alanya ilçesinin Konaklı Mahallesi sahilinde belden yukarısı olmayan çocuk cesedi bulunmuştu.

Dün ise Manavgat'ın Çenger ve Denizkent mahallelerinde cinsiyeti belirlenemeyen 2 ceset, Serik ilçesinin Kadriye Mahallesi'nde de genç bir kadına ait olduğu tespit edilen bir ceset kıyıya vurmuştu.

Cesetlerin, yasa dışı yollarla yurt dışına çıkmaya çalışırken tekneleri batan düzensiz göçmenlere ait olabileceğinin değerlendirildiği öğrenildi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

# antalya # ceset # son dakika