Sivas'ta 88 Öğrenci Hastaneye Kaldırıldı! Gıda Zehirlenmesi Geçirdiler

Sivas'ta Cumhuriyet Üniversitesinde okuyan 88 öğrenci hastaneye kaldırıldı. Öğrencilerin gıda zehirlenmesi şüphesiyle tedavi altına alındığı öğrenildi.

Sivas'ta 88 Öğrenci Hastaneye Kaldırıldı! Gıda Zehirlenmesi Geçirdiler

Sivas'ta Cumhuriyet Üniversitesinde öğrenim gören ve yerleşkedeki yemekhanede öğle yemeği yiyen öğrenciler rahatsızlık geçirdi. Bir süre sonra mide bulantısı ve ishal gibi şikayetlerde bulunan öğrenciler ambulanslarla kentteki hastanelere kaldırıldı.

Gıda Zehirlenmesinden Şüpheleniliyor

Hastanede tedavi altına alınan öğrenciler tedavilerinin ardından taburcu edildi. Sağlık durumlarının iyi olduğu belirtilen öğrencilerin öğle yemeğinde tavuk, bulgur pilavı, patates kızartması ve mercimek çorbası yedikleri öğrenildi.

Yaşanan süreçle ilgili Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız'dan açıklama geldi. Alim Yıldız, dün akşam saatlerinden itibaren gıda zehirlenmesi şüphesiyle öğrencilerin hastanelere başvurmaya başladığını söyledi.

Öğrencilerin tedavilerinin ardından taburcu edildiğini belirten Yıldız, "Üniversite hastanemize, Numune Hastanesi'ne ve Sivas Devlet Hastanesi'ne 90'a yakın öğrenci geldi. Adli süreç başladı, dün öğleyin yenilen yemekten kaynaklandığı düşünülüyor. Gıda raporu geldikten sonra net bilgi vereceğiz." dedi.

Gıda zehirlenmesinin ardından hastane başhekimi başta olmak üzere tüm yetkililerin görevlerinin başında olduğunu anlatan Yıldız, şunları kaydetti:

- Böyle bir olay olmasını istemeyiz ama çok şükür herhangi bir problem yok. Şu anda hastanede yatan herhangi bir hasta yok, gece hepsini taburcu ettik. Mesele şu anda adli süreçte, bununla ilgili işlemlerimiz devam ediyor. Yemeklerden numune aldık, gelecek sonucu bekliyoruz. Üniversite içerisindeki yemekhanelerde dün öğle tavuk çıkmış, oradan olduğu düşünülüyor. Tıp Fakültesi ve CÜSEM altındaki yemekhaneden yemek yiyen öğrencilerimiz ağırlıklı olarak hastanelere başvurdu.

Kaynak: Anadolu Ajansı

# Sivas # Cumhuriyet Üniversitesi # gıda zehirlenmesi