Dezenformasyonla Mücadele Merkezi Açıkladı! İncirlik Üssü'ne İnen ABD Uçakları İsrail'e Yardıma mı Gitti?

ABD bombardıman uçağı, dün İncirlik Üssü'ne yakıt ikmali yapmak için inmişti. Dezenformasyonla Mücadele Merkezi konuyla ilgili açıklama yaptı.

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi Açıkladı! İncirlik Üssü'ne İnen ABD Uçakları İsrail'e Yardıma mı Gitti?

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, İncirlik Üssü'ne inen ABD bombardıman uçağına ait açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, ABD Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait uçakların, eğitim misyonu kapsamında sıcak yakıt ikmali için dün İncirlik Hava Üssü'ne geldiklerini, bunun bölgedeki çatışmalarla ilgisinin bulunmadığını bildirildi.

Dezenformasyonla Mücadele Merkezinden yapılan açıklamada, ABD Hava Kuvvetleri Komutanlığının B-1B bombardıman uçaklarının, uzun süredir planlanan görev gücü eğitim misyonu çerçevesinde "sıcak yakıt ikmali" için 31 Ekim Salı İncirlik Hava Üssü'ne geldiği belirtildi.

Bu bombardıman uçakları ile Türk KC-135R Asena tankerleri ve F-16'larının önceden planlanmış eğitim görevleri için Müşterek Nihai Saldırı Kontrolcüsü prosedürlerini ve yakın hava desteği eğitim misyonlarını uyguladıklarına yer verilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

- ABD Hava Kuvvetleri 9. EBS Komutanı Yarbay Stillwell, yakıt ikmaliyle ilgili açıklamasında, 'Türk Hava Kuvvetleri ortaklarımızla yaptığımız ekip çalışması, NATO havacılarının müşterek çalışmasını ve profesyonelliğini ortaya koydu' ifadelerini kullanmıştır. Uçakların İncirlik Üssü'nden yakıt ikmali yapmasının, bölgedeki çatışmalarla herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır.

Kaynak: Anadolu Ajansı

# Dezenformasyonla mücadele # incirlik üssü # ABD uçağı