TZOB gübre fiyatlarındaki artışa karşı uyardı

Türkiye Ziraat Odaları Birliği, üreticiyi zora sokan girdi maliyetlerini sıraladı. Birliğin Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, sürekli artan maliyetler nedeniyle üreticinin önünü göremediğini söyledi. Hükümete de seslenen Bayraktar, acil önlem alınması gerektiğini vurguladı.

TZOB gübre fiyatlarındaki artışa karşı uyardı

Sürekli artan girdi maliyetlerine dikkat çekti. Üreticinin önünü görebilmesi için "acil önlem alınmalı" dedi.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, üreticiyi zora sokan gübre fiyatlarındaki fahiş fiyat artışını sıraladı.

Üretmeyen ekonomide üretim yapmaya çalışan çiftçiler de zorda önünü görmekte güçlük çekiyor.

Üreticinin borcunu borçla kapattığını söyleyen Bayraktar, acil önlem alınmadığı takdirde hayvancılığın da olumsuz etkileneceğini söyledi.

Gıdadaki enflasyonun düşürülmesi hedeflenirken gübre fiyatları sürekli artıyor. Bayraktar'a göre artış devam ederse enflasyon daha da fazla yükselecek.

Tarımsal üretiminin önemine vurgu yapan Bayraktar, çözüm için seferberlik çağrısı yaptı.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı, tarımda istikrar ve devamlılığın sağlanması için yapılması gerenleri anlattı. Hükümete seslendi.

Öte yandan Bayraktar, eylül ayında üretici ve market arasındaki fiyat farkının 3 buçuk kata ulaştığı bilgisini de paylaştı.

türkiye türkiye ziraat odaları birliği üretici enflasyon ziraat Gübre Şemsi Bayraktar tzob girdi maliyetleri gübre fiyatı