CHP’li Engin Altay'a tepki bombardımanı

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'ın, katıldığı bir televizyon programında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan sözlerine hükümet çevresinden büyük tepki geldi.

CHP’li Engin Altay'a tepki bombardımanı

CHPGrupBaşkanvekiliEngin Altay'ın, katıldığı bir televizyon programında darbecilere tarafından idam edilen Başbakan Adnan Menderes'i örnek vererek, "Sonu benzemesin" ifadeleri ile CumhurbaşkanıErdoğan'ı hedef alan sözlerine hükümet çevresinden büyük tepki geldi.

"Menderes'in sonunu Erdoğan’a yakıştırmak... Vallahi sizi, 15 Temmuz'dan beter yaparız" dedi.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun da Altay'ın “Erdoğan’ın da sonu Menderes’e benzemesin” diyerek açıkça ve alçakça tehdit savurduğunu vurguladı. Altun, "Milli irade düşmanlarına karşı hep ayaktayız" dedi.

İletişim Başkanı, CHP Grup Başkanvekili Altay'a, "Milletimizi tehdit etmek için kullandığınız enerjiyi emperyalist prangalarınızdan kurtulmak için harcayın" sözleriyle seslendi.

AK PARTİ'DEN DE ALTAY'A TEPKİ GELDİ

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Yine aynı kafa! Yazıktır" dedi ve ekledi:

"Milletin gönlünde ebedileşmiş şehit Başbakan Menderes’in sonunu hatırlatmaktan bir türlü vazgeçmiyorlar. Unutmayın! Kılıcınızın iki tarafının da kestiği o kara günler geride kaldı."

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ise "Milli iradeyi ölümle tehdit edenlere meydan okuyoruz" diye tepki gösterdi, "Elinizden geleni ardınıza koymayın" dedi.

chp erdoğan ak parti açıklama cumhurbaşkanı hükümet Ömer Çelik televizyon numan kurtulmuş grup Başkanvekili engin altay