Milli Eğitim Şurası'nda 3 Özel İhtisas Komisyonu tavsiye niteliğinde kararlar alacak

Bu yıl 20'incisi düzenlenen Milli Eğitim Şurası’nın ikinci gününde özel ihtisas komisyonları çalışmalarına başladı. Tavsiye kararları almak üzere toplanan komisyonlarda eğitimde fırsat eşitliği, mesleki ve teknik eğitim geliştirilmesi için tartışmalar yapıldı. Komisyonlar tavsiye kararlarını 3 Aralık’ta kamuoyuna duyuracak.

Milli Eğitim Şurası'nda 3 Özel İhtisas Komisyonu tavsiye niteliğinde kararlar alacak

Haber: Seda Akyüz / Kamera:Uğur Pideci

Milli Eğitim Şurası’nın ikinci gününde özel ihtisas komisyonları çalışmalarını sürdürdü.

Eğitim sisteminde yeni kararlar almak üzere 7 yılının ardından toplanan 20’nci Milli Eğitim Şurası çalışmalarına 2 Aralık’ta da devam etti.

Bu yıl eğitim şurasında "Temel Eğitimde Fırsat Eşitliği", "Mesleki Eğitimin İyileştirilmesi" ve "Öğretmenlerin Mesleki Gelişimi" başlıklarında özel ihtisas komisyonları kuruldu. 600'e yakın şura üyesinin katılımıyla yapılan özel ihtisas komisyonları çalışmalarını tamamladıktan sonra tavsiye kararları alacak. Kararlar 3 Aralık’ta bildiri halinde açıklanacak.

Ulusal Kanal’a konuşan komisyon üyeleri, mesleki ve teknik eğitimin geliştirilmesinin önemine dikkat çekti.

Öğrencilerin eğitimde yaşadığı eşitsizliklerin önüne geçmek için kurulan komisyonda da yeni dönemde atılması gereken adımlar değerlendirildi.

Temel Eğitimde Fırsat Eşitliği Komisyonu’nda Vatan Partisi Merkez Yürütme Kurulu Üyesi USMER Başkanı Şule Perinçek de yer aldı. Şuranın önemine vurgu yapan Perinçek, komisyon çalışmaları hakkında da bilgil verdi.

Perinçek, komisyonda öğrenci ve velilerde milli bilinci yaratmak üzere fikir alışverişlerinin yapıldığını ifade etti. Eğitimin, ekonomik kurtuluş savaşına uygun inşa edilmesinin önemine dikkat çekti.

eğitim Milli Eğitim Şurası Mahmut Özer eğitim sistemi