çınar Ağacı

500 yıldır meydan okuyarak kök saldı! Asırlık Çınar Ağacı Kimliğine Kavuştu

500 yıldır meydan okuyarak kök saldı!

Malatya’nın Arapgir ilçesinde bulunan 500 yıllık tarihi çınar ağacı görenleri mest ediyor. Yıllara meydan okuyan ağaca özel anıt levhası yapıldı.

malatya
Tarihi Uluçınarlar Görkemleriyle Büyülüyor! 860 Yıldır Dimdik Ayaktalar

Tarihi Uluçınarlar Görkemleriyle Büyülüyor

Görkemli çınar ağaçları güçlü dallarıyla adeta gökyüzünü kucaklıyor. Kocaeli'nin Darıca ilçesindeki tarihi "Uluçınar" da 860 yıldır tüm ihtişamıyla dimdik ayakta duruyor. Tarihi çınar, gölgesinde serinlemek isteyenlerin de uğrak noktası.

darıca kocaeli
Orman Mühendisleri Odası'ndan İBB'ye çınar ağacı tepkisi

Orman Mühendisleri Odası'ndan İBB'ye çınar ağacı tepkisi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Çırağan Caddesi'nde kestiği 112 çınar ağacıyla ilgili rapor hazırlandı. Orman Mühendisleri Odasının hazırladığı raporda ağaçların kasıtlı olarak tedavi edilmediği belirtildi. Çınar ağaçlarının hastalık gerekçesiyle kesilmesinde gösterilen hassasiyetin, hastalığın tedavisinde ve yayılmasına karşın gösterilmediği kaydedildi.

istanbul istanbul büyükşehir belediyesi
Beşiktaş'ta 112 çınar ağacı kesildi

Beşiktaş'ta 112 çınar ağacı kesildi

İstanbul Beşiktaş Çırağan Caddesi'nde bulunan ve "korumaya değer" konumunda olan 112 çınar ağacı kesildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin ağaçların kansere yakalandıkları için kesildiğini açıkladı. Sosyal medyada tartışma yaratan ağaçların kesilmesine tepkiler de geldi.

istanbul istanbul büyükşehir belediyesi
Nazım Hikmet 110 yaşında

Nazım Hikmet 110 yaşında

nazım hikmet vasiyet