bakan Çavuşoğlu

Halil Nebiler'den Bakan Çavuşoğlu'na NATO tepkisi: "Gladyo'yu unuttunuz mu sayın bakan?"

"Gladyo'yu unuttunuz mu sayın bakan?"

Halil Nebiler, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na NATO'ya karşı tutumu sebebiyle tepki gösterdi.

halil nebiler Mevlüt Çavuşoğlu
Bakan Çavuşoğlu, Bosna Hersek Yüksek Temsilcisi Christian Schmidt ile görüştü

Çavuşoğlu Bosna Hersek Temsilcisi ile görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Bosna Hersek Yüksek Temsilcisi Christian Schmidt ile Ankara'da bir araya geldi.

Mevlüt Çavuşoğlu Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu
Bakan Çavuşoğlu Afrika turunda: İlk durak Güney Afrika

Bakan Çavuşoğlu Afrika turunda

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Afrika turunun ilk durağı olan Güney Afrika’ya gitti. Bakan Çavuşoğlu burada Cape Town’da Sultan II. Abdülhamid’in adını taşıyan Nur’ul Hamidiye Camii’ni ziyaret etti.

afrika
Bakan Çavuşoğlu ile Filistinli mevkidaşı Maliki bir araya geldi

Bakan Çavuşoğlu ile Filistinli mevkidaşı Maliki bir araya geldi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Medeniyetler İttifakı Forumu kapsamında Filistinli mevkidaşı Riyad el-Maliki ile bir araya geldi.

Maliki filistin
Çavuşoğlu: Suriye'nin bölünmesine izin vermememiz gerekiyor

Suriye'nin bölünmesine izin vermememiz gerekiyor

"Suriye'nin bölünmesine izin vermememiz gerekiyor." Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu bu mesajı Hatay'dan verdi. Bakan, "ülkeyi bölmesi için PKK'ya verilen destekleri biliyoruz" dedi. Çavuşoğlu Asya'nın da ekonominin güç merkezi haline geldiğini vurguladı.

suriye
Esad muhalifleri Türkiye-Suriye yakınlaşmasına sıcak bakıyor

Esad muhalifleri Türkiye-Suriye yakınlaşmasına sıcak bakıyor

Türkiye-Suriye yakınlaşmasına Esad muhaliflerinden de destekler geliyor. 2011 yılından bu yana Suriye hükümetine muhalif olan Dr. Tarık Sulo Cevizci, Şam’ın da terör ve zenginliklerinin çalınmasından muzdarip olduğunu söyledi. Cevizci, “Ortak noktaların, faydaların ön plana çıkartılarak barış zemininin oluşturulabileceğini düşünüyoruz” dedi. Öte yandan Eski Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen de Suriye'yle 2011 öncesine dönelim vurgusu yaptı.

abd türkiye
Çavuşoğlu Pakistan halkına başsağlığı diledi

Çavuşoğlu Pakistan halkına başsağlığı diledi

Dışişleri Bakanlığından yapılan bilgilendirmeye göre, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Pakistanlı mevkidaşıyla telefonda görüştü. Bakan Çavuşoğlu Pakistan Dışişleri Bakanı Bilaval Butto Zerdari'ya ülkedeki selde hayatını kaybedenler için başsağlığı dileğinde bulundu.

türkiye Dışişleri Bakanı
Çavuşoğlu'ndan NATO açıklaması

Çavuşoğlu'ndan NATO açıklaması

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, NATO Zirvesi'nde Türkiye'nin Finlandiya ve İsveç ile imzaladığı muhtıranın önemine ilişkin "Sonuçta ilk defa YPG/PYD, bir NATO belgesinde yer aldı. (NATO'nun) Zirve bildirisinde de bu mutabakat zaptı memnuniyetle karşılanarak 18. maddede yer aldığı için bir referans belgesi haline geldi. İlk defa FETÖ ve YPG/PYD, NATO'nun literatürüne girmiş oldu." dedi.

abd türkiye
Türkiye - Venezuela arasında iş birliği

Türkiye - Venezuela arasında iş birliği

Venezuela-Türkiye Ortak İşbirliği Komisyonu 3’üncü toplantısı yapıldı. İki ülke arasında turizm, havayolu, sağlık alanı gibi önemli ticari konularda anlaşmaya varıldı. Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Türkiye'nin ülkelerini her koşulda desteklediğini, yardım etmek için her zaman Venezuela halkının yanında olduğunu söyledi.

sağlık türkiye
Bakan Çavuşoğlu İstanbul'daki Türk Konseyi Zirvesi Toplantısı'nda konuştu: ''Zirve'de tarihi kararlar alınacak''

Bakan Çavuşoğlu İstanbul'daki Türk Konseyi Zirvesi Toplantısı'nda konuştu: ''Zirve'de tarihi kararlar alınacak''

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İstanbul'da düzenlenen Türk Konseyi Zirvesi Dışişleri Bakanları Konseyi Toplantısı'nda konuştu. Konuşmasında yarın düzenlenecek Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Konseyi) Devlet Başkanları 8. Zirvesi'nde tarihi kararlar alınacağını ve Türkmenistan'ın gözlemci olarak katılımıyla aile fotoğrafının tamamlanacağını belirterek, "İkinci olarak, aile meclisimizin ismini 'Türk Devletleri Teşkilatı' olarak değiştiriyoruz. Bunun vakti çoktan gelmişti." dedi.

Mevlüt Çavuşoğlu zirve
Çavuşoğlu BM toplantısına katıldı: ''Sahadaki durum iyileştikçe desteğimiz sürecek''

Çavuşoğlu BM toplantısına katıldı: ''Sahadaki durum iyileştikçe desteğimiz sürecek''

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Birleşmiş Milletler Yüksek Düzeyli Bakanlar Toplantısına görüntülü olarak katıldı. Çavuşoğlu Afganistan konulu toplantıda, geçici hükümete ilişkin konuştu, ''Toplumun tüm kesimlerini temsil eden, gerçekten kapsayıcı bir yapı kurulmasını umuyoruz.'' dedi.

Mevlüt Çavuşoğlu Afganistan
Bakan Çavuşoğlu'ndan ''iltica merkezi'' iddiasına sert tepki

Bakan Çavuşoğlu'ndan ''iltica merkezi'' iddiasına sert tepki

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan, BBC'de yayınlanan Pakistan ve Türkiye'de göçmen merkezleri kurulacağı yönünde haberlere sert tepki geldi. Haberlerin tamamen gerçek dışı olduğunu vurgulayan Bakan Çavuşoğlu, ''BBC hatasını anladı, tweet'ini sildi fakat o BBC’nin tweet'ini alıntı yaparak tweet atan genel başkanların tweet'leri duruyor. Muhalefet sessiz.'' dedi.

Mevlüt Çavuşoğlu çavuşoğlu