sandık

Aydın'da bir grup seçmen efe kıyafetleriyle oy kullandı

Efe kıyafetleriyle sandığa gittiler

Aydın'ın Germencik ilçesinde Şehit Cafer Efe Yörükleri ve Zeybekleri Derneği üyesi bir grup seçmen, efe kıyafetleriyle Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde oy kullanma işlemini gerçekleştirdi.

aydın Germencik
Hasta ve engelliler oylarını kullandı

Hasta ve engelliler oylarını kullandı

Hastalığı ya da engeli nedeniyle sandık başına gidemeyen seçmenler, "seyyar sandık" uygulamasından faydalanarak oylarını kullanıyor.

Adıyaman kırklareli
Türkiye sandık başında: Oy verme işlemi başladı

Oy verme işlemi başladı

Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için oy verme işlemi, Türkiye genelinde saat 08.00 itibarıyla başladı.

seçmen oy verme
Cem Dikmen ve Mustafa Kemal Çiçek'ten seçim değerlendirmesi: "Batı Türkiye'de iktidar değişikliği istiyor"

"Batı Türkiye'de iktidar değişikliği istiyor"

Vatan Partisi İstanbul Milletvekili Adayı Cem Dikmen ve Hukukçu Mustafa Kemal Çiçek, Ulusal Kanal ekranlarında seçim gündemini değerlendirdi.

seçim 2023 seçimleri
YSK'dan dikkat çeken sandık kararı

YSK'dan dikkat çeken sandık kararı

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), seçimlere katılımın yoğun olduğu Almanya, Fransa, Avusturya, Hollanda ve Lüksemburg'daki toplam 19 yerde sandık sayılarının artırılmasına karar verdi.

ysk almanya
Seçmenlerin oy kullanacağı sandıklar e-Devlet'ten ilan edildi

Hangi sandıkta, nerede oy kullanacağım?

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde seçmenlerin hangi sandıkta oy kullanacağını e-Devlet'ten ilan etti.

ysk oy verme
YSK seçmen sayısını açıkladı

14 Mayıs'ta kaç kişi oy kullanacak?

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, 14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Seçimi'nde yurt içi ve yurt dışında toplam 64 milyon 113 bin 941 seçmenin oy kullanacağını açıkladı.

ysk seçmen
İTO’da Meslek Komitesi seçimleri tamamlandı

İTO’da Meslek Komitesi seçimleri tamamlandı

İstanbullu şirketler, Türkiye'nin en büyük odası olan İTO'da kendilerini 4 yıl boyunca temsil edecek meslek komitesi ve meclis üyelerini seçmek için bugün saat 08.00'den itibaren Yeşilköy'deki İstanbul Fuar Merkezi'nde (İFM) sandık başına gitti.

İTO seçim
Japonya suikastın gölgesinde sandık başında

Japonya suikastın gölgesinde sandık başında

Japonya, eski Başbakan Abe Şinzo suikastinin gölgesinde, Danışman Meclisi (Sangiin) olağan milletvekili seçimleri için bugün sandık başına gitti.

saldırı yaralı
Fransa’da seçimler ikinci tura kaldı

Fransa’da seçimler ikinci tura kaldı

Fransa’da cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kaldı. İlk turda mevcut Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron oyların yüzde 28'ini, aşırı sağcı rakibi Marine Le Pen ise yüzde 23'ünü aldı. İki aday 24 Nisan'da ikinci turda karşı karşıya gelecek.

cumhurbaşkanı cumhurbaşkanlığı
Marine Le Pen seçimi kazanacak mı?

Marine Le Pen seçimi kazanacak mı?

Fransa, yeni cumhurbaşkanını seçmek için sandık başında… 12 adayın yarıştığı seçimde, ilk tur için oy verme işlemi başladı. Seçimde Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un karşısındaki en güçlü adayın Ulusal Birlik Partisi lideri Marine Le Pen olduğu belirtiliyor.

cumhurbaşkanı cumhurbaşkanlığı
Fransa cumhurbaşkanını seçmek için sandığa gidiyor

Fransa cumhurbaşkanını seçmek için sandığa gidiyor

Fransa'da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron dahil 12 adayın yarışacağı cumhurbaşkanı seçiminin ilk turu 10 Nisan Pazar günü yapılacak. 48 milyonu aşkın seçmen 5 yıl görev yapacak yeni cumhurbaşkanını belirlemek için oy kullanacak.

cumhurbaşkanı cumhurbaşkanlığı