Dışişleri'nden Refah uyarısı: "Tüm dünyayı etkiler"

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Öncü Keçeli, İsrail'in Refah saldırısı hakkında açıklama yaptı. Keçeli, "Netenyahu hükümeti iyi niyetle hareket etmiyor" dedi.

Dışişleri'nden Refah uyarısı: "Tüm dünyayı etkiler"

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Öncü Keçeli İsrail’in Refah’a saldırıları hakkında açıklama yaptı. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Keçeli "İsrail’in Refah’a yönelik saldırılarını artırması, Netanyahu Hükümetinin iyi niyetle hareket etmediğini bir kez daha göstermiştir." dedi ve ekledi:

- Gazze’de ateşkesin sağlanması ve rehine ile tutukluların karşılıklı serbest bırakılması konusunda yapılan son önerinin Filistin tarafınca kabul edilmesini memnuniyetle karşıladık. Gazze’deki yıkım ve katliamın sona erdirilmesi yönünde böylesine olumlu bir gelişme yaşanmışken, İsrail’in Refah’a yönelik saldırılarını artırması, Netanyahu Hükümetinin iyi niyetle hareket etmediğini bir kez daha göstermiştir. Refah’a yapılacak bir harekat sadece bölgeyi değil, tüm dünyayı etkileyecektir. İsrail’in işgal ettiği Refah sınır kapısının Gazze kısmından derhal çekilmesi şarttır. Refah’ta ve sınır kapısında statükoya süratle geri dönülmelidir.
# Dışişleri Bakanı # refah # israil # gazze