Cumhurbaşkanı Erdoğan, Irak'a gitti! İşte Erdoğan'ın Irak'taki programı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi ziyaretlerde bulunmak üzere Irak'a gitti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı taşıyan uçak, saat 09.15'te Atatürk Havalimanı'ndan Irak'a hareket etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Irak'a gitti! İşte Erdoğan'ın Irak'taki programı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, uzun süredir beklenen Irak'a yönelik resmi ziyareti bugün gerçekleşiyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı taşıyan uçak, saat 09.15'te Atatürk Havalimanı'ndan Irak'a hareket etti. Erdoğan'ı, havalimanında İstanbul Valisi Davut Gül ve diğer ilgililer uğurladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ile Cumhurbaşkanı Dış Politika ve Güvenlik Başdanışmanı Büyükelçi Akif Çağatay Kılıç da Irak'a gitti.

ERDOĞAN'IN IRAK PROGRAMI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, günübirlik ziyareti kapsamında, Bağdat'ta Cumhurbaşkanı Abdullatif Reşid ve Başbakan Muhammed Şiya es-Sudani ile görüşecek. Erdoğan ile Sudani ortak basın toplantısı düzenleyecek, iki ülke arasında anlaşmalar imzalanacak.

Erdoğan, temasları çerçevesinde daha sonra Erbil'e ziyaret gerçekleştirecek.

Kaynak: Anadolu Ajansı

# cumhurbaşkanı erdoğan # ırak # son dakika