Erzincan'da altın madeninde toprak kayması!

Erzincan'ın İliç ilçesinde bir maden ocağında toprak kayması yaşandı. İşçiler göçük altında kaldı.

Erzincan'da altın madeninde toprak kayması!

Erzincan'ın İliç ilçesinde, altın madeninin geniş bir bölgeyi kapsayan yığın liç alanında toprak kayması meydana geldi. Çöpler köyündeki altın madeninin yığın liç alanında, toprak kayması meydana geldiği ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda arama kurtarma ekibi sevk edildi.

Ekipler, bölgede arama kurtarma çalışmalarına başladı. Vali Hamza Aydoğdu da bölgeye giderek incelemede bulundu, ekiplerden bilgi aldı.

Aydoğdu, bölgedeki çalışmaları takip ettiğini belirterek, "Toprak altında kalanlar var, sayı net değil. Arama kurtarma çalışmalarımız başladı." dedi.

Belediye Başkanı Bekir Aksun ise "İlk belirlemelere göre toprak altında 9 kişi gibi gözüküyor. 10-12 kişi olarak orada bulunan arkadaşlar ifade etti. Umarım inşallah daha fazla kayıp yaşanmaz. Bunlar da kurtarılır. Kayıp vermeden kurtarırsak çok sevinmiş olacağız." ifadelerini kullandı.

AFAD AÇIKLAMA YAPTI

AFAD'ın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada ise şu ifadeler kullanıldı:

"Bugün saat 14.00 sıralarında Erzincan ilimiz İliç ilçesinde bir maden ocağında toprak kayması meydana gelmiş olup göçük altında vatandaşlarımız olduğu bilgisi alınmıştır. Olay bölgesine Erzincan, Erzurum, Sivas, Rize, Malatya, Giresun, Diyarbakır, Tokat ve Tunceli il AFAD müdürlüklerimizden personel sevk edilmiştir. Gelişmeleri takip ediyoruz."

ERZİNCAN VALİSİ OLAY YERİNE GİTTİ

Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, yaptığı açıklamada olay yerine gittiklerini belirtti. 400 kişiyle arama kurtarma çalışmasının sürdüğünü aktardı. 

Kaynak: Anadolu Ajansı

# altın madeni # göçük # toprak kayması # Erzincan