Meteoroloji'den sağanak uyarısı

Meteoroloji 3 il için sağanak uyarısı yaptı. Açıklamaya göre, Erzurum, Erzincan ve Ardahan'da yağışlar öğle saatlerinden akşam saatlerine kadar etkili olacak.

Meteoroloji'den sağanak uyarısı

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü, Doğu Anadolu Bölgesi için günlük hava durumu tahminini açıkladı.

Yapılan açıklamaya göre, bölgenin genelinde hava parçalı, kuzey kesimlerinde çok bulutlu olacak.

Bölgede, Erzurum, Erzincan ile Ardahan çevrelerinde öğleden akşam saatlerine kadar kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak bekleniyor.

Sıcaklığın mevsim normallerinde seyredeceği bölgede, rüzgarın güneyli yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette, öğleden sonra ise Erzurum ve Erzincan çevrelerinde yer yer kuvvetli esmesi öngörülüyor.

Gece en düşük hava sıcaklığı Iğdır ve Tunceli'de 16, Erzincan'da 14, Erzurum'da 9, Ağrı'da 7, Ardahan'da 6, Kars'ta 5 derece ölçüldü.

Gün içinde en yüksek sıcaklığın ise Iğdır'da 35, Tunceli'de 33, Erzincan'da 31, Ağrı'da 29, Kars'ta 28, Erzurum'da 27 ve Ardahan'da 24 derece olması tahmin ediliyor.

# fırtına # uyarı # meteoroloji # sağanak # Erzincan # doğu anadolu # erzurum # kars # ardahan # Hava durumu # tunceli # Iğdır # pazartesi hava durumu # 14 haziran # kars hava durumu # ardahan hava durumu # Erzincan hava durumu # rüzgar # erzurum hava durumu # tunceli hava durumu # Iğdır hava durumu # kuvvetli rüzgar # gök gürültülü sağanak # DOĞU ANADOLU HAVA DURUMU # hava durumu sağanak # 14 haziran hava durumu # pazartesi hava durumu nasıl olacak