Feyzioğlu'ndan gizli toplantı yorumu: ''9 baronun oyuyla 50 baronun ortak adayı olması gülümsetiyor''

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Ankara Barosu Başkanı Erinç Sağkan'ın kendisine yönelik sözlerine ve baroların gizli toplantılarına ilişkin konuştu. Feyzioğlu, "Kendileri istediği kadar sertleşebilir çünkü 4-5 Aralık'tan sonra da bulundukları yerde kalmaya devam edecekler” dedi. Türkiye Barolar Birliği Başkanı olarak Sağkan’ı da kucaklamak zorunda olduğunu söyledi.

Feyzioğlu'ndan gizli toplantı yorumu: ''9 baronun oyuyla 50 baronun ortak adayı olması gülümsetiyor''

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Ankara Barosu Başkanı Erinç Sağkan’ın kendisine yönelik sözlerine yanıt verdi. Baroların gizli toplantısına ilişkin konuştu.

- Seçim zamanı, zaman zaman sertleşmeler olabiliyor. Kim bana hangi sertlikte cümle kurarsa kursun onun da başkanıyım.

Ankara, İstanbul ve İzmir barolarının CHP genel merkezinde Türkiye Barolar Birliği seçimlerinde ortak adayı belirlemek için bir toplantı yaptığı iddia edilmişti. Ardından Eskişehir’de CHP’li isimlerin katıldığı gizli bir toplantı yapıldığı, ertesi gün de 40 baronun katıldığı Sağkan’ın ortak aday olarak belirlendiği 2. bir toplantı yapıldığı öğrenilmişti.

Ankara Barosu Başkanı Erinç Sağkan konuyla ilgili olarak, ''Biz TBB Başkanı'nın hukuku teferruat sayan anlayışından rahatsızız. TBB Başkanı çoklu baro yasasının meclisten geçmesi için kapalı kapılar ardında yasayı destekleyerek, bu yasanın imzacısı haline geldi.'' demişti.

Bu sözlerin hedefindeki Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu Gümüşhane Barosu’nu ziyaret etti. Feyzioğlu’na 50 baronun kendisine karşı birleştiği ve ortak aday gösterilen Sağkan'ın sözleri anımsatıldı.

Feyzioğlu, ''Kendileri istediği kadar sertleşebilir çünkü 4-5 Aralık'tan sonra da bulundukları yerde kalmaya devam edecekler. Ama ben Türkiye Barolar Birliği Başkanı olarak onu da kucaklamak zorundayım.'' açıklamasını yaptı.

Feyzioğlu, ortak aday çıkarılmak için yapılan toplantılara da değindi. Eskişehir’de barolarla yapılan toplantıda seçim sonucunun ilan edilmediğine dikkat çekti:

- 31 barodan söz edildiğini öğrendik. Çıkan sonuçta da yine oylar dağıldı ama benim seçim anlayışımda kimin kaç oy aldığı ilan edilir. Ama biz bunu da duymadık. Ama eşe dosta sorduk, 9-7-7 gibi bir dağılım olduğunu, kalanın da boş verdiğini öğrendik. 9 saygın baromuzun oyuyla 50 baronun ortak adayı olması takdir edersiniz ki bir gülümseme getiriyor.

Metin Feyzioğlu Türkiye Barolar Birliği feyzioğlu tbb Erinç Sağkan Türkiye Barolar Birliği Metin Feyzioğlu gizli toplantı Ankara Barosu Başkanı Erinç Sağkan Erinç Sağkan Metin Feyzioğlu metin feyzioğlu chp TBB Metin Feyzioğlu metin feyzioğlu haberleri