Mardin Nusaybin'de bir yüzbaşı şehit oldu!

MARDİN'in Nusaybin ilçesinde PKK'lıların etkisiz hale getirilmesi için başlatılan operasyonların bu sabahki bölümünde 1 yüzbaşı keskin nişancı tüfeği ile açılan ateşte şehit olurken, roketatarlı saldırıda ise 2 polis memuru ile bir asker yaralandı.

Mardin Nusaybin'de bir yüzbaşı şehit oldu!

Nusaybin'in Abdülkadirpaşa, Fırat, Yenişehir, Dicle, Zeynalabidin ve Kışla mahallelerinde hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve PKK'lıların etkisiz hale getirilmesi amacıyla 14 Mart'ta ilan edilen sokağa çıkma yasağı ve operasyonlar 48'nci gününde devam etti. Bu sabah erken saatlerde ilçenin Abdülkadir Paşa mahallesi Kartopu sokağında bu sabah saat 07,00 sıralarında sokağa konulan bombaları imha etmeye çalışan güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında çatışma çıktı.

YÜZBAŞI ŞEHİT OLDU

Çatışma sırasında PKK'lıların keskin nişancı tüfeği ile açtığı ateşte Yüzbaşı Alper Kalem ağır şekilde yaralandı. Konya'nın Meram ilçe nüfusuna kayıtlı olan Yüzbaşı Kalem, ambulansla kaldırıldığı Nusaybin Devlet Hastanesi'nde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

ROKETATARLI SALDIRI DA DÜZENLENDİ

Bu arada yine aynı saatlerde, ilçede operasyona çıkan güvenlik güçlerini taşıyan zırhlı bir araca Abdülkadirpaşa mahallesinde PKK'lılar tarafından roketatarlı saldırı düzenlendi. Saldırıda 2 polis memuru ile bir asker yaralandı. Yaralılar, Nusaybin Devlet Hastanesi'nde yapılan ilk müdahalelerinin ardından helikopterle Diyarbakır Asker Hastanesi'ne sevk edildi.

OPERASYONLAR SÜRÜYOR

Bu sabah şehit edilen yüzbaşı Alper Kalem ile birlikte Nusaybin'de operasyonların başladığı günden beri şehit olan güvenlik görevlisi sayısı da 50'yi bulurken, dün itibarı ile de Valilik tarafından 308 terörist öldürüldüğü bildirilmişti. Nusaybin ilçe merkezindeki operasyonlar sürüyor. (DHA)

# 1 asker şehit # mardin nusaybin