Gözler Bakanlar Kurulu'nda: 1 Temmuz'da kısıtlamalar kalkacak mı?

Yoğun diplomasi programı nedeniyle ertelenen Bakanlar Kurulu 21 Haziran Pazartesi günü toplanacak. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığındaki toplantıda, koronavirüsle mücadele, terör operasyonları, ekonomi ve dış politikadaki gelişmeler masaya yatırılacak.

Gözler Bakanlar Kurulu'nda: 1 Temmuz'da kısıtlamalar kalkacak mı?

Kovid-19 ile mücadelede yeni kararlara ilişkin gözler, 21 Haziran Pazartesi günü yapılacak Bakanlar Kurulu toplantısına çevrildi.

NATO liderler zirvesi nedeniyle ertelenen toplantı Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılacak.

Toplantıda aşılama durumu, yerli aşı çalışmaları, maske kullanımı, kafe ve restoranların tam kapasite ile hizmet vermesi gibi konular ele alınacak. Pazar günleri devam eden sokağa çıkma yasağının kaldırılıp kaldırılmayacağı da görüşülecek.

Ekonomi ve turizmdeki son durum da masaya yatırılacak. Turizm sektörüne KDV desteği sağlanması da gündeme gelecek.

Bakanlar Kurulu üyeleri, NATO liderler zirvesinin sonuçları, Erdoğan'ın yabancı devlet başkanlarıyla yaptığı görüşmeler ve Azerbaycan ziyareti de toplantıda değerlendirecek.

Bir diğer önemli başlık ise PKK/PYD ve FETÖ ile mücadele olacak. Yurt içi ve sınır ötesinde devam eden askeri harekatlara ilişkin Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun bilgilendirme yapması bekleniyor.

Söz konusu bütün başlıklara ilişkin son bilgileri Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, toplantı sonrası yapacağı ulusa sesleniş konuşmasında kamuoyu ile paylaşacak.

# türkiye # fetö # pkk # Azerbaycan # bakanlar kurulu # pyd # cumhurbaşkanı # Kovid19 # nato # kdv # sokağa çıkma yasağı # recep tayyip erdoğan # diplomasi # sokağa çıkma kısıtlaması # 1 temmuz