TZOB çiftçiler ve yanan alanlar için yardım kampanyası başlattı

Orman yangınlarıyla mücadele sürerken mağdur olan vatandaşlar için düzenlenen yardım kampanyalarına yenileri ekleniyor. Türkiye Ziraat Odaları Birliği, yangınlarda zarar gören çiftçilerin ihtiyaçlarının karşılanması ve yanan alanların ağaçlandırılması için yardım kampanyası başlattı.

TZOB çiftçiler ve yanan alanlar için yardım kampanyası başlattı

Bir yandan orman yangınları kontrol altına alınırken diğer yandan da bölgedeki yaralar sarılıyor.

Yangın bölgesinde mağdur olan vatandaşlara Türkiye Ziraat Odaları Birliği'nden destek geldi. Birlikten yapılan yazılı açıklamada yardım kampanyasının başlatıldığı belirtildi. Kampanya ile zarar gören çiftçilerin ihtiyaçları karşılanacak ve yanan alanlar ağaçlandırılacak.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Başkanı Şemsi Bayraktar, ''Birliğimiz koordinasyonunda Türkiye'nin dört bir yanındaki il ve ilçelerde faaliyet gösteren 763 Ziraat Odamızın da katılımıyla yangın afetinde zarar gören çiftçilerimiz ve yanan orman alanlarının ağaçlandırılması için yardım kampanyası başlattık. Ziraat Odası Başkanlarımızın da katıldığı hasar tespit heyetleri, yangınlardan etkilenen çiftçilerimizin, en başta hayvan varlıkları olmak üzere evleri, müştemilatları, ekili ve dikili alanları, seraları, traktörleri, tarım alet ve makinelerinin zararlarıyla ilgili tespitlerini sürdürüyorlar'' dedi.

Birlik Başkanı Bayraktar, yaraların devlet-millet birliğiyle sarılacağına dikkat çekti. Şu an yangın bölgelerinde hayvancılık yapan çiftçilerin yem, saman ve ot gibi ihtiyaçlarını da karşılamaya devam ettiklerini söyledi.

türkiye ziraat odaları birliği orman yangınları çiftçi tzob yardım kampanyası