FETÖ'nün askeri mahrem yapılanmasına darbe: 82 kişi tutuklandı

İzmir merkezli yürütülen Fethullahçı Terör Örgütünün Askeri Mahrem Yapılanmasına yönelik soruşturmada 82 kişi tutuklandı. 41 ilde 33’ü muvazzaf 48 asker olmak üzere toplam 158 kişi hakkında gözatı kararı verilmiş, 142 kişi yakalanmıştı.

FETÖ'nün askeri mahrem yapılanmasına darbe: 82 kişi tutuklandı

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ’nün Askeri Mahrem Yapılanmasına bir darbe daha indirdi. 22. Büyük operasyonda gözaltına alınan 142 kişiden 82’si tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Operasyon 19 Ekim Salı günü 41 ilde eş zamanlı yapıldı. 33’ü muvazzaf 48 asker şahıs ile darbe girişimi sonrası ilişiği kesilen 110 askeri okul öğrencisi hakkında gözaltı kararı verildi.

Emniyet ve Jandarma ekipleri 142 kişiyi gözaltına aldı. Şüphelilerin ankesörlü ve sabit büfe hatlardan FETÖ imamları tarafından arandıkları tespit edildi. Gözaltına kararı verilenlerin arasında Albay, Binbaşı, Yüzbaşı, Üsteğmen, Teğmen, Astsubay ve Uzman Çavuş rütbesinde olduğu belirtildi.

Şüphelilerin 7'si sağlık durumu, 1'i mükerrer soruşturma, 5'i de şüpheli durum nedeniyle serbest bırakıldı. 40'ı şüpheli de faydalı itirafçı olduğu için salıverildi.

Soruşturma savcısı işlemleri tamamlanan 89 şüphelinin 1'i hakkında adli kontrol diğer 88'i hakkında ise tutuklama istedi.

Sulh Ceza Hakimlikleri 7 kişiyi adli kontrol şartıyla serbest bırakırken, 82 şüpheli tutuklandı.

Öte yandan haklarında gözaltı kararı bulunan 16 kişinin yurt dışında olduğu tespit edildi.

# izmir # soruşturma # gözaltı # cezaevi # FETÖ mahrem imam # fetö mahrem imam operasyon # askeri mahrem yapılanma # FETÖ Mahrem Yapılanması # fetö askeri mahrem yapılanması # fetö izmir operasyon