Mevlüt Çavuşoğlu ile Bosna Hersek Bakanlar Konseyi Başkanı Tegeltija arasında kritik görüşme

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi ziyarette bulunmak üzere Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'ya gitti. Çavuşoğlu burada Bosna Hersek Bakanlar Konseyi Başkanı Zoran Tegeltija ile bir araya geldi.

Mevlüt Çavuşoğlu ile Bosna Hersek Bakanlar Konseyi Başkanı Tegeltija arasında kritik görüşme

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'ya gitti.

Çavuşoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Bosna Hersek Bakanlar Konseyi Başkanı Tegeltija ile iş insanlarımızın durumunu ele aldık." ifadesini kullandı.

Türkiye'nin Bosna Hersek ile ticaret hedefinin 1 milyar dolar olduğuna işaret eden Çavuşoğlu, "Serbest Ticaret Anlaşmamızı buna göre gözden geçirdik. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelelerine desteğimiz sürecek." değerlendirmesinde bulundu.

Tegeltija da Bosna Hersek'in, en çok Türkiye ile anlaşma imzaladığına dikkati çekerek, "Askeri, güvenlik, polis eğitimi, çevre ve su yönetimi gibi daha birçok alanda ise imzalama sürecinde olan iş birliklerimiz var." bilgisini paylaştı.

ticaret Mevlüt Çavuşoğlu görüşme resmi ziyaret Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu kritik görüşme bosna hersek saraybosna serbest ticaret anlaşması Türkiye Bosna Hersek Türkiye Bosna Hersek ilişkileri