Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati bankacılarla görüştü

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, yeni ekonomi modeli ilanı sonrası Türkiye Bankalar Birliği ile bir araya geldi. Toplantıda, yeni ekonomik program ve bankacılık sektöründeki gelişmeler değerlendirildi. Toplantı sonrası bankacılardan yapılan açıklamada, serbest piyasa mekanizması içinde kaynakların hane halkı ile reel sektörün finansal ihtiyaçlarını için kullanılacağı belirtildi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati bankacılarla görüştü

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, TBB Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Çakar'ın ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı Mehmet Ali Akben, Türkiye Katılım Bankaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı İkram Göktaş ve TBB Yönetim Kurulu üyeleri ile görüştü.

Toplantıda, küresel ve yurt içi ekonomi ile bankacılık sektöründeki gelişmeler görüşüldü. Bakan Nebati, yeni ekonomik programla iligili bankacılara bilgi verdi, değerlendirmelerini aldı.

Karşılıklı görüş alışverişinin yapıldığı toplantının amacının, sağlıklı, istikrarlı büyüme performansı olduğu belirtildi.

Toplantı sonrası banakcılardan yazılı bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada, ''Türkiye bankacılık sektörü, ülkemiz ekonomisi için sürdürülebilir değer oluşturma misyonu doğrultusunda faaliyetlerini kesintisiz bir şekilde yürütmektedir. Bankalarımız, kurallarıyla işlemekte olan serbest piyasa mekanizması içinde kaynaklarını, hane halkı ile reel sektörün finansal ihtiyaçlarını karşılama yönünde kullanmaya devam edecektir.'' ifadelerine yer verildi.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tbb türkiye bankalar birliği mehmet ali akben Alpaslan Çakar serbest piyasa nureddin nebati ekonomik program türkiye katılım bankaları birliği Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati