Yılmaz Özdil mafyayı 'Yılın Adamı' ilan etti

Sözcü Gazetesi Yazarı Yılmaz Özdil, ''Yılın Adamı'' başlıklı bir yazı kaleme aldı. Özdil yazısında, mafya liderini 'Yılın Adamı' ilan etti. İşte Özdil'in 'Yılın Adamı' ilan ettiği o isim...

Yılmaz Özdil mafyayı 'Yılın Adamı' ilan etti

Sözcü Gazetesi Yazarı Yılmaz Özdil, 29 Aralık 2021 tarihinde ''Yılın Adamı'' başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Özdil yazısında, suç örgütü lideri Sedat Peker hakkında dikkat çekici ifadeler kullandı.

Mafya lideri Sedat Peker'in kitlesel farkındalık yarattığını, uluslararası istifalara ve diplomatik krize yol açtığını ifade eden Yılmaz Özdil, Peker'in antikahramanlıktan kahramanlığa evrildiğini söyledi. Özdil yazısında Peker'i 'Yılın Adamı' ilan etti.

Yılmaz Özdil yazısında şu ifadeleri kullandı:

''Sedat Peker, bu yılın mayıs ayına kadar tipik bir antikahramandı.

Suç dünyasında yeralan bir karakterdi ama, binlerce kişiyle miting yapacak kadar seveni vardı, hayran kitlesi vardı.

Silahların konuştuğu o dünyada, elbette korkuyla karışık saygı hep vardır ama, sevgiden asla söz edilemez; Sedat Peker istisnaydı.

Sıradan insanların gözünde ürkütücü bir figürken, Kurtlar Vadisi, Çukur gibi dizilere meraklı olanların gözünde, popülerdi, sempatikti.

Bu yılın mayıs ayından itibaren, hepimiz için sürpriz şekilde, antikahramanlıktan kahramanlığa evrildi.

Kişisel sebepleri her ne olursa olsun, kişisel amacı her ne olursa olsun, somut gerçek şu ki, suçlularla mücadele etti … Anlattıklarıyla topluma moral verdi, umut verdi, kötülerin mutlaka kaybedeceği, iyilerin mutlaka kazanacağı konusunda inancımızı perçinledi.

Suç dünyasındayken, kendi hayran kitlesi tarafından seviliyordu, suç dünyasının karşısına geçti, sıradan insanlar tarafından sevildi.

Hayata bambaşka pencerelerden bakan sıradan insanlar, insan olarak, ailesi için, çocukları için endişe hissetti.

İzlenme oranı, geleneksel medyayı ezdi geçti.

Ana haber bültenlerinden mizah dergilerine, çarşıda pazarda evlerde, halkın ortak sohbet konusu oldu, popüler kültür ikonu oldu.

Sırtını devlete yaslayarak suç işleyenlerin korkulu rüyası oldu.

Suç örgütü lideri deniyordu, suçüstü lideri oldu.

Servetinin kaynağı belirsiz karanlık oligarklar, küresel karaparacılar, halının altına süpürülen suikastlar, ithal mafya, uyuşturucu gemileri, kirli siyasetçiler, çantacı gazeteciler, narkotik baronları, şantaj kasetleri, yasadışı kumar konusunda halkın gözünü açtı.

Kitlesel farkındalık yarattı.

Uluslararası istifalara yolaçtı.

Uluslararası tutuklamalara yolaçtı.

Diplomatik krize yolaçtı.

Tecrit etmeye çalışarak, sansürlemeye çalışarak, apar topar müebbet hapisle yargılayarak, meseleyi kapatmaya çalışıyorlar ama çıl susam açıl misali, sihirli mağaranın kapısınık kapanmayacak şekilde araladı, kırk haramilerin sakladığı çalıntı hazine açığa çıktı!

Kırk yıldır bu mesleği yapan profesyonel iletişimci olarak iddia ediyorum, Türkiye'yi boşver, dünyada böyle bir etkileşim örneği yok.

Edebiyat tarihinde, sinema tarihinde ve gerçek hayatta, hem antikahraman, hem kahraman olan ilk ve tek kişi, Sedat Peker'dir.

2021...

Yılın adamı'dır.''

# sözcü # suç örgütü # sedat peker # kahraman # Mafya # sedat peker haberleri # Yılmaz Özdil haberleri