8 şehirde okullara kar tatili

Yurdun geniş kesiminde etkili olan yoğun kar yağışı eğitim öğretimi de vurdu. Kar ve tipi nedeniyle bazı il ve ilçelerde okullar 1 gün tatil edildi. İşte o il ve ilçeler...

8 şehirde okullara kar tatili

Yurdun büyük kesimi yoğun kar yağışının etkisi altında. Kar ve tipi hayatı olumsuz etkilerken eğitim öğretim de bundan nasibini aldı.

Etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle bazı il ve ilçelerde eğitime 1 gün ara verildiği duyuruldu.

Yapılan açıklamalarda Kütahya, Bilecik, Denizli, Balıkesir, Çanakkale, Afyonkarahisar, Konya ve Aksaray'ın bazı illerinde okullar 1 günlüğüne tatil edildi.

Kütahya Valiliğinden yapılan açıklamada, kar yağışı nedeniyle köy yollarında oluşabilecek olumsuzluklar göz önüne alınarak il genelinde taşımalı eğitim gören öğrenciler için 9 Şubat Çarşamba günü eğitim ve öğretime bir gün ara verildiği belirtildi.

İl genelindeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelden engelli, hamile ve kronik hastalığı bulunan kamu görevlilerinin de idari izinli sayılacağı aktarıldı.

Bilecik'te de kar yağışı sonrası taşımalı eğitime 1 gün ara verildi. Valilikten yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

İlimiz genelinde ve yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı sebebiyle sadece köylerden taşımalı okul merkezlerine taşınmak suretiyle, taşımalı eğitim gören öğrencilerimiz için 1 gün 09 Şubat 2022 Çarşamba süre ile taşımalı eğitime ara verilmesine karar verilmiştir.

Denizli'nin Çameli ilçesinde, kar nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. Çameli Kaymakamlığından yapılan açıklamada, kar yağışı sebebiyle ilçe genelinde 9 Şubat Çarşamba günü yüz yüze eğitime ara verildiği belirtildi. Olumsuz hava şartlarının insan sağlığı ve trafik güvenliği için tehlike oluşturabileceği belirtilen açıklamada, engelli ve hamile kamu çalışanlarının da izinli sayılacağı kaydedildi. Eğitim ve öğretimin uzaktan devam edileceği belirtildi.

Balıkesir'in İrvindi ve Manyas ilçelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle taşımalı eğitime bir gün ara verildi. Manyas Kaymakamlığından yapılan açıklamada, "İlçemizin yüksek kesimlerinde devam eden yoğun kar yağışı, ilçe merkezimizde aralıksız devam eden yağmur ve don beklentisi nedeniyle 09.02.2022 tarihi itibariyle taşımalı eğitime 1 gün ara verilmiştir" denildi. İrvindi Kaymakamlığı'ndan da yapılan açıklamada, "İlçemizde olumsuz hava koşulları nedeniyle kırsal mahallelerimizdeki eğitime ve taşımalı eğitime 09.02.2022 Çarşamba günü gün ara verilmiştir" ifadeleri kullanıldı.

Çanakkale'nin yüksek kesimlerinde olumsuz hava koşulları ve buzlanma tehlikesi nedeniyle, Bayramiç, Biga, Çan, Lapseki ve merkez ilçelerinde bugün taşımalı eğitim ve öğretim yapılmayacak. Yenice ilçesinde ise tüm okullarda eğitime bir gün ara verildi. İlçedeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personel de idari izinli sayılacak.

Afyonkarahisar'da kar yağışı nedeniyle köy yollarında oluşabilecek olumsuzluklar göz önüne alınarak il genelinde taşımalı eğitim gören öğrenciler için bugün eğitim ve öğretime bir gün ara verildiği aktarıldı.

Konya'da Hıfzıssıhha Kurulu kararınca Selçuklu, Meram, Karatay, Hadim, Akşehir, Seydişehir, Taşkent, Ahırlı, Yalıhöyük, Akören, Yunak, Doğanhisar, Ilgın, Kadınhanı, Bayşehir, Derbent, Hüyük, Altınekin, Bozkır, Sarayönü, Çumra, Cihanbeyli ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar ile liselerde bugün yüz yüze eğitime ara verildi. Bu ilçelerde okullarda uzaktan eğitim yapılacak.

Aksaray'ın Sultanhanı ve Eskil ilçelerinde yoğun kar nedeniyle eğitime bugün ara verildi. Eskil ve Sultanhanı Kaymakamlıklarından yapılan açıklamada, yoğun kar nedeniyle bugün ilçe merkezleri ile bağlı tüm köylerdeki okullarda eğitime ara verildiği belirtildi. Açıklamada, engelli ve hamile kamu personelinin idari izinli sayılacağı kaydedildi.

# Trafik # Balıkesir # çanakkale # Bilecik # Kütahya # Afyonkarahisar # kar # Aksaray # Konya # eğitim # öğretim # denizli # biga # okul # tatil # meram # selçuklu # Can # çumra # tipi # taşkent # seydişehir # çameli # kütahya valiliği # Derbent # lapseki # akşehir # Yunak # Bayramiç # altınekin # Manyas # bozkır # karatay # cihanbeyli # hadim # sarayönü # Hüyük # Akören # ahırlı # doğanhisar # kadınhanı