Kazdağları'nda mahsur kalanlar kurtarıldı

Kazdağı Milli Parkı'nda dün akşam mahsur kalan 17 askeri personel ve 4 kişilik belediye ekibi yoğun çalışamalar neticesinde kurtarıldı. Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, ''Kazdağları'nda yolda kalan personelimize ulaştık. Askeri personelimiz ve yol ekiplerimizi sağlıklı olarak naklediyoruz.'' dedi.

Kazdağları'nda mahsur kalanlar kurtarıldı

Balıkesir'in Edremit ilçesindeki Kazdağı Milli Parkı'nda 17 askeri personel ve 4 kişilik belediye ekibi görev değişimi sonrası yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle mahsur kalmıştı.

Sarıkız Tepesi mevkisinde bulunan Hava Radar Kıta Komutanlığında görevli askeri personeli taşıyan 3 araç ile yolu açma çalışması yürüten Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle yolda kalmasının ardından kurtarma ekiplerini koordine eden Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, bu kişilere ulaşıldığı bilgisini sosyal medya hesabından duyurdu.

Vali Hasan Şıldak açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Kazdağları'nda yolda kalan personelimize ulaştık. Askeri personelimiz ve yol ekiplerimizi sağlıklı olarak naklediyoruz. Kurtarma çalışmalarını gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, AFAD, Jandarma, İlçe Belediyesi, DSİ, Sağlık başta olmak üzere kurumlarımıza teşekkür ediyorum.

sağlık Balıkesir kar mahsur jandarma kış Edremit tipi Kazdağları Hasan Şıldak Sarıkız Tepesi