Yazıcı: ''Odaklanacağımız tek konu Portekiz''

A Milli Futbol Takımı'nın orta saha oyuncularından Yusuf Yazıcı, ay-yıldızlı ekibin Portekiz'deki ilk antrenmanını gerçekleştirdiği Sao Miguel Stadı'ndaki çalışma öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Portekiz karşısında tüm güçlerin sahaya koyarak turu geçmek istediklerini söyledi.

Yazıcı: ''Odaklanacağımız tek konu Portekiz''

Rusya ekiplerinden CSKA Moskova forması giyen milli futbolcu Yusuf Yazıcı, Ay-Yıldızlı ekibin Portekiz'deki ilk antrenmanını gerçekleştirdiği Sao Miguel Stadı'ndaki çalışma öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Yusuf Yazıcı, CSKA Moskova'daki performansını düşünmediğini, tek odak noktasının milli takım olduğunu söyledi:

- Odaklanacağımız tek konu Portekiz. Takımdaki bütün oyuncular çok formda. Umarım kalitemizi de bu potansiyelimizi de sahaya yansıtırız. Portekiz çok özel oyunculara sahip bir takım. Çok ekol bir milli takım. Onlara saygımız çok fazla ama biz de Türkiye’yiz ve elimizden geleni en iyi şekilde sahaya yansıtmak istiyoruz. Kendi potansiyelimizi sahaya yansıtırsak gerisi kendiliğinden gelecektir diye düşünüyorum.

Milli futbolcu, favori takımların baskıyla beklenen sonuçları zaman zaman alamadığını hatırlattı:

- Kesinlikle bazen böyle kağıt üzerinde güçlü olduğun zaman, bazı maçlarda tökezleyebiliyorsun. Önce Portekiz’i yenelim de sonrasını o zaman konuşuruz.

Yusuf, Dünya Kupası hedefinin milli takım ve Türkiye için öneminin farkında olduklarının altını çizdi:

- Dünya Kupası’na katılma ihtiyacımız var. Avrupa Şampiyonası’nda istediğimizi yapamadık. Kötü bir turnuva geçti bizim için ve halkımızı üzdük. Umarım en iyi şekilde oynarız ve milletimizi sevindiririz.
# türkiye # rusya # futbol # portekiz # Yusuf Yazıcı # A Milli Takım # Milliler