Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ekrem İmamoğlu açıklaması: ''Mühür vurmakla bu iş olmuyor. Neyin mührü? Lafla, konuşmakla bu iş olmuyor''

''Mühür vurmakla bu iş olmuyor''

Hindistan'da düzenlen 18’inci G20 Liderler zirvesi sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeni Delhi dönüşü uçakta gazetecilerin sorularına cevap verdi. Erdoğan, Ekrem İmamoğlu için ''Mühür vurmakla bu iş olmuyor. Neyin mührü?'' ifadelerini kullandı.

cumhurbaşkanı erodğan hindistan
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biden ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biden ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede, Ukrayna'nın NATO'daki konumu, İsveç'in NATO üyeliği, F-16'ların teslimi ve Türkiye'nin Avrupa Birliği’ne (AB) tam üyelik süreci ele alındı.

joe biden abd
Aliyev 14 Mayıs seçimleri için aradı

Aliyev 14 Mayıs seçimleri için aradı

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimlerinde oyların çoğunluğunu elde etmesi dolayısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ve Cumhur İttifakı'nı kutladı.

dünya azerbeycan
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Emine Erdoğan ilk Togg'u teslim aldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Togg'u teslim aldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Devrim otomobilinden sonra bize devrin otomobilini üretmek nasip oldu. Sadece Türkiye'de değil, dünya yollarında da devrin otomobili Togg'umuzu izleyeceğiz." dedi.

togg emine erdoğan
Erdoğan'dan Astana'da sistem açıklaması: ''Mutlu azınlığın devamlılığını düşünen yapı değişecek''

Erdoğan'dan Astana'da sistem değişikliği daçıklaması

Yükselen Asya’nın liderleri, Kazakistan’da buluştu. Asya’da İşbirliği ve Güven Artırıcı Önlemler Konferansı’nın 6. Liderler Zirvesi’ne, güç birliği mesajları damga vurdu. “Hepimiz aynı kaderi paylaşıyoruz.” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Asya liderlerine iş birliklerini derinleştirme çağrısı yaptı.

astana Kasım Cömert Tokayev
Alevi-Bektaşiler için yeni bir adım atılıyor:Alevi Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı' kurulacak

Alevi Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı kurulacak

Alevi-Bektaşiler için yeni bir adım atılıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde 'Alevi Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı' kurulacak. Başkanlığın ayrıntılarını Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan,''Cemevleri Temel Atma ve Toplu Açılış Töreni''nde açıkladı.

Alevilik cemevi
AK Parti'den ABD'ye Yunanistan tepkisi

AK Parti'den ABD'ye Yunanistan tepkisi

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Toplantının ardından Parti Sözcüsü Ömer Çelik kameralar karşısına geçti. Çelik, Ege ve Mavi Vatan'da kışkırtıcı adımlar atan ABD ve Yunanistan'a tepki gösterdi. Çelik, silahlandırmanın devam etmesi halinde Türkiye'nin de KKTC'ye silah ve askeri desteğini daha da artıracağını belirtti.

abd türkiye
Erdoğan'dan ekonomiye saldırı açıklaması

Erdoğan'dan ekonomiye saldırı açıklaması

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Katılım Finans Strateji Belgesi Tanıtım Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan, "Son 8-9 yıldır Türkiye'yi yönetilebilir olmaktan çıkarmak için kumpastan darbeye her yolu denediler. Bu sinsi saldırıların son mermisi ekonomimize sıkıldı" dedi.

türkiye erdoğan
Rusya ile ticarette Mir'e alternatif çalışması hızlandı

Rusya ile ticarette Mir'e alternatif çalışması hızlandı

Türkiye, ABD başta olmak üzere Rusya'ya uygulanan ambargolara karşı Mir ödeme sistemine ilişkin harekete geçti. Ulusal Kanal'ın edindiği bilgilere göre, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığı’nın bir çalışma yürüttüğü belirtildi. Çalışmanın Mir sistemine alternatif bir ödeme sistemi olduğu ifade edildi. Dünyanın karşı karşıya kalacağı enerji krizine yönelik de Türkiye hamlelerini hızlandırdı.

türkiye rusya
Erdoğan'dan ABD'ye ambargo tepkisi

Erdoğan'dan ABD'ye ambargo tepkisi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, gündemle ilgili açıklamalar yaptı. ABD'nin Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'ne yönelik silah ambargosunu kaldırmasına tepki gösterdi. "Bu son adımın cevapsız kalmayacağını, Kıbrıs Türklerinin güvenliği için her tedbirin alınacağını herkes bilmeli" dedi. Ege'de gayriaskeri statüdeki adaların silahlandırılmasının da kabul edilebilir olmadığını kaydeden Erdoğan, ABD destekli saldırı yapan Yunanistan'ı bir kez daha uyardı.

chp abd
Erdoğan'dan Putin ile referandum görüşmesi

Erdoğan'dan Putin ile referandum görüşmesi

Donetsk Halk Cumhuriyeti, Lugansk Halk Cumhuriyeti , Herson ve Zaporojye bölgelerinde yaşayan halk, Rusya'ya katılmak için "evet" dedi. ABD destekli Ukrayna yönetiminin Başkanı Zelenski ise 4 bölge için Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Rus Lider Vladimir Putin'i ikna etmesi için yardım istedi. Erdoğan'ın bugün konuyu Putin ile görüşmesi bekleniyor.

abd rusya
Ankara'da Etlik Şehir Hastanesi açıldı

Ankara'da Etlik Şehir Hastanesi açıldı

Türkiye’nin 20’nci Ankara’nın ise 2’nci şehir hastanesi Etlik Şehir Hastanesi Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla açıldı.Açılışta konuşan Erdoğan, sağlık çalışanlarının özlük hakları ile ilgili atılan adımlara dikkat çekti.

ankara Bir