pırasa

Hastalıklara iyi geliyor, bağırsakları çatır çatır çalıştırıyor! Pırasa hangi hastalıklara iyi gelir?

Hastalıklara iyi geliyor, bağırsakları çatır çatır çalıştırıyor!

Kış mevsimlerinde bolca yediğimiz pırasa pek çok hastalığa iyi geliyor ve iyileşme sürecini hızlandırıyor. Sağlığa faydalarını hiç bilmediğimiz pırasa nasıl yenmeli? İşte pırasanın faydaları...

pırasanın faydaları
Hem Yufkasız Hem de Glütensiz Börek Tarifi!  Sağlıklı Pırasalı Börek Tarifi…

Hem Yufkasız Hem de Glütensiz Börek Tarifi!

Yufkasız börek olur mu, demeyin! Bal gibi de olur! Hem yufkasız hem de glütensiz pırasalı börek tarifini sizin için araştırdık! Hayatınızda yiyeceğiniz en sağlıklı börek tarifi! İşte yufkasız ve glütensiz pırasalı börek tarifi…

pırasalı börek
5 Bin Dekar Alana Pırasa Ekildi

5 Bin Dekar Alana Pırasa Ekildi

Kış aylarının vazgeçilmez sebzesi pırasaya özlem bitiyor. Bafra Ovası'nda 25 bin ton pırasa rekoltesi bekleniyor. Beklenen hasat yapılırsa hem üreticinin hem de vatandaşın yüzü gülecek.

Bafra Ovası Tarım
Kayseri'de toprağa gömülen pırasalar satışta

Kayseri'de toprağa gömülen pırasalar satışta

Kayseri'de sonbahar aylarında toprağa gömülen pırasalar, kışın toprak altından çıkarılarak satışa sunuluyor. Ürünleri toprak altından çıkaran üreticiler, havuzlarda yıkadıktan sonra pazarcılara satıyor. Ata tohumundan üretilen yerli pırasalar toprak altında beklerken lezzet kazanıyor.

kayseri üretici
Uzman diyetisyen açıkladı: Bu sebzelere dikkat!

Uzman diyetisyen açıkladı: Bu sebzelere dikkat!

Uzman Diyetisyen Serkan Tutar; pırasa, patates ve patlıcanın inanılmaz faydaları bulunduğunu belirterek, patlıcanın kanserden, pırasanın ise felçten koruduğunu söyledi.