tübitak

İMECE uzaya fırlatıldı!

İMECE uzaya fırlatıldı!

Türkiye'nin metre altı çözünürlüğe sahip yerli ve milli ilk gözlem uydusu İMECE, ABD'nin Kaliforniya eyaletindeki Vandenberg Uzay Kuvvetleri Üssü'nden uzaya fırlatıldı.

imece space X
İMECE'nin uzay yolculuğu yine ertelendi

İMECE'nin uzay yolculuğu yine ertelendi

Türkiye’nin ilk yerli ve milli yüksek çözünürlüklü görüntüleme uydusu İMECE'nin fırlatılması yüksek rüzgar nedeniyle ertelendi.

imece SpaceX
İMECE'nin uzay yolculuğu ertelendi

İMECE'nin uzay yolculuğu ertelendi

Türkiye'nin metre altı çözünürlüğe sahip yerli ve milli ilk gözlem uydusu İMECE'nin fırlatma operasyonunun ertelendiği bildirildi.

imece uydu
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı:  İMECE 11 Nisan'da uzaya  fırlatılacak - İMECE uydusu nedir?

İMECE 11 Nisan'da uzaya fırlatılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerli ve milli imkanlarla üretilen yüksek çözünürlüğe sahip ilk gözlem uydusu İMECE'nin 11 Nisan Salı günü uzaydaki yörüngesine fırlatılacağını açıkladı.

cumhurbaşkanı erdoğan imece
TÜBİTAK KPSS puansız 367 personel alımı yapıyor

TÜBİTAK KPSS puansız 367 personel alımı yapıyor

TÜBİTAK 367 personel alımı yapacağını duyurdu. 4 birimde farklı alanlarda 367 personel alımı yapılacak. Adaylarda aranan şartlar, kontenjan bilgisi ve başvuru detayları da paylaşıldı. Peki, son başvuru tarihi ne zaman?

personel alımı
TÜBİTAK'tan personel alımı! İşte detaylar

TÜBİTAK'tan personel alımı!

TÜBİTAK, İŞKUR üzerinden 60 KPSS puanı ile personel alımı yapılacağı açıkladı. İlan ile birlikte adaylarda aranan şartlar, kontenjan bilgisi ve başvuru detayları da açıklandı. Peki, TÜBİTAK personel alım şartları nedir, kaç KPSS puanı alınmalı?

Deprem sonrası artan sosyal medya dolandırıcılığı böyle tespit edilecek

Deprem sonrası artan sosyal medya dolandırıcılığı böyle tespit edilecek

Araştırma Merkezi (BİLGEM) araştırmacıları, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından "bağış" ve "yardım" bahanesiyle sosyal medyada resmi kurumların adını kullanarak artan dolandırıcılığın önüne geçmek amacıyla yapay zeka destekli sistem geliştirdi.

deprem Adıyaman
Türkiye Uzay Ajansı detayları paylaştı! İşte Ay'a gönderilecek uzay aracı

Türkiye Uzay Ajansı detayları paylaştı! İşte Ay'a gönderilecek uzay aracı

Türkiye Uzay Ajansının (TUA) hazırladığı Milli Uzay Programı içinde yer alan "Ay Araştırma Programı-1 (AYAP-1)" için tasarlanan uzay aracına ait ilk detaylar paylaşıldı.

tua türk Havacılık ve Uzay Sanayii
Jandarma Aracı Monte Milli Lazer Sistemi JARMOL  tanıtıldı

Jandarma Aracı Monte Milli Lazer Sistemi JARMOL, TÜBİTAK Gebze Yerleşkesi'nde tanıtıldı

TÜBİTAK tarafından milli teknolojilerle geliştirilen 'Jandarma Araca Monte Milli Lazer Sistemi JARMOL, TÜBİTAK Gebze Yerleşkesi'nde tanıtıldı.

Jandarma Genel Komutanlığı
JARMOL TÜBİTAK'ın yeni lazer silahı

TÜBİTAK'ın lazer silahı JARMOL tanıtıldı

TÜBİTAK Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi (BİLGEM) mühendisleri tarafından yerli ve milli teknoloji olanaklarıyla Jandarma Genel Komutanlığı için geliştirilen Jandarma Araca Monte Milli Lazer Sistemi'nin (JARMOL) tanıtımı yapıldı.

Savunma Teknolojileri lazer
Diyarbakır'da TÜBİTAK heyecanı: Genç bilim insanlarına ödül yağmuru

Genç bilim insanlarına Diyarbakır'da ödül yağmuru

Diyarbakır'da "16. TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Ödül Töreni" yapıldı Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır yapılan törende yaptığı konuşmada, “Türkiye'nin ikinci yüzyılına salondaki bu gençler imza atacak” dedi.

TÜBİTAK geleceğin El Cezerilerini Diyarbakır'da buluşturdu

TÜBİTAK geleceğin El Cezerilerini Diyarbakır'da buluşturdu

TÜBİTAK Diyarbakır'da, 800 yıl önce sibernetiğin ilk adımlarını atan El Cezeri'nin izinden giden öğrencileri buluşturdu.

arge diyarbakır