Fenerbahçe'de İki Yıldız İçin Seferberlik!

Sakatlıkları bulunan iki yıldızdan Fred'in milli aradan sonra, Djiku'nun ise 1 ayın ardından sahalara dönmesi bekleniyor. Trabzonspor karşılaşmanın ardından İsmail Kartal'dan sürpriz bir açıklama gelmiş, "Fred ve Djiku, Adana Demir maçına yetişebilir" demişti. İki oyuncu için seferberlik ilan edildi

Fenerbahçe'de İki Yıldız İçin Seferberlik!
Fenerbahçe'de İki Yıldız İçin Seferberlik!

Fenerbahçe'nin bu sezonki yenilmezlik serisi önceki akşam Trabzonspor karşısında sona erdi. Zorlu maça 19'da 19 gibi inanılmaz bir istatistikle çıkan Sarı-Lacivertliler, Kadıköy'de Karadeniz devi karşısında şoku yaşadı.

Fenerbahçe'de İki Yıldız İçin Seferberlik!

Taraftarı önünde 47'de 3-0 geri düşen Kanarya son ana kadar puan için savaşsa da mücadele 3-2'lik Trabzonspor lehine sonuçlandı. Sezonun ilk kaybını yaşayan Fenerbahçe'de moraller bozulurken seferberlik de ilan edildi!

Fenerbahçe'de İki Yıldız İçin Seferberlik! - Resim : 1

 

Asıl Sıkıntı Avrupa'da

 Sarı-Lacivertliler, Trabzonspor maçına Serdar Aziz, Djiku, Becao, Fred, King ve Mert Hakan'dan yoksun çıktı. Ancak Ludogorets karşısında kadro sıkıntısı daha da büyüyecek. Bunun nedeni Mert Müldür ve Samet Akaydın'ın, UEFA'ya verilen listede yer almamaları. İsmail Kartal, zorunlu olarak stoperde Oosterwolde'nin yanında Crespo ya da İsmail Yüksek'e görev verecek. Bu ikiliden diğeri de orta sahada forma giyecek. Kulübe ise iyice zayıflamış olacak.

 

Her Gün Bilgi Alıyor

Hem Fred hem de Djiku'nun, ağrıları geçer geçmez risk alıp sahaya çıkmak istedikleri kaydedildi. Ancak kötü senaryoda ikilinin daha ciddi sakatlık yaşamaları muhtemel. İsmail Kartal'ın sağlık ekibinden, iki öğrencisiyle ilgili olarak her gün düzenli olarak bilgi aldığı öğrenildi.

Tecrübeli teknik adamın, Fred ve Djiku'yu zorlu Adana Demir deplasmanında oynatmayı çok istemesine rağmen sağlık ekibinin kararına göre hareket edeceği kaydedildi.

# fenerbahçe