Sivas'ta Petrol Heyecanı! Her Yerden Fışkırıyor...

Sivas’ın Suşehri ilçesine bağlı Karacaören köyünde adeta bir petrol heyecanı başladı. Köyün yüksek kesimlerinde her yerde fışkırıyor. Ekonomiye kazandırılmasını istiyorlar...

Sivas'ta Petrol Heyecanı! Her Yerden Fışkırıyor...
Sivas'ta Petrol Heyecanı! Her Yerden Fışkırıyor...

Sivas’ın Suşehri ilçesindeki Karacaören köyünün yüksek kesimlerinde her yerden çıkan esrarengiz sıvının petrole işaret olabileceği düşünülüyor. Köyün yüksek kesimlerinde yaklaşık 2 bin metrede dikkat çeken zemin sıvılaşması ve adeta her yerden yüzeye çıkan renkli su köy sakinlerini umutlandırdı. Bahar aylarında ateşle birleştiğinde yandığı iddia edilen sudaki yağlı ve rengarenk tortu petrol umudunu arttırıyor. Köyde yaşayan vatandaşlar bölgede geçmişte araştırma yapıldığını ancak araştırmaların neticesi hakkında kendilerine herhangi bir bilgi verilmediğini belirttiler.

Sivas'ta Petrol Heyecanı

Sivas'ta Petrol Heyecanı

Zeminde araştırma için açılan kuyular bile kapatılmadan olduğu gibi bırakıldı. Köy sakinleri araştırmaları devam ettirilerek varsa bölgedeki petrolün ülke ekonomisine kazandırılmasını istiyor.

Konu hakkında açıklama yapan köy muhtarı Erhan Betaş, bölgeden bilmedikleri farklı bir sıvının akıp gittiğini belirtip şu ifadelere yer verdi:

“Burada yıllardan beri petrol veya gaz olabilir, bilmediğimiz bir sıvı akıp gidiyor. Bu sıvının devletimiz tarafından araştırılıp ülke ekonomimize kazandırılmasını temenni ediyoruz. Şuan güz ayında olduğumuz için sudaki karışım biraz zayıf ancak bahar aylarında çok daha belirgin bir hal alıyor. Gaza benzer bir görüntüsü var. Araştırılıp ülke ekonomisine kazandırılmasını istiyoruz”

Her Yerden Fışkırıyor

Her Yerden Fışkırıyor

2 dönem önce köy muhtarlığı yapan İsmet Coşkun ise kendi muhtarlığı döneminde bölgede inceleme yapıldığını belirtip şu cümleleri söyledi:

“Buraya çok gelenler oldu. Araştırma yapıp gittiler ancak bize bir bilgi vermediler. Bahar aylarında adeta yer altından petrol fışkırır gibi oluyor. Su parıl parıl parıldıyor. Ancak gaz yağı mı? petrol mü? doğalgaz mı? Bilemiyoruz”

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

# Sivas # Sivas # petrol