Tokat Valisi Hatipoğlu, Sulusaray'da deprem koordinasyon toplantısına katıldı!

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Sulusaray'da deprem koordinasyon toplantısına katıldı, ardından açıklamalarda bulundu!

Metehan Gül Metehan Gül
Tokat Valisi Hatipoğlu, Sulusaray'da deprem koordinasyon toplantısına katıldı!

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, "Çeşitli kişiler televizyonlarda farklı oranlarda, farklı şiddette deprem olacağına dair ifadelerde bulunuyor. Resmi makamların beyanlarının, açıklamalarının dışında bu tür hususlara dikkat etmemeleri, rağbet etmemeleri vatandaşlarımızdan en büyük talebimiz." dedi.

Vali Hatipoğlu, dün gerçekleşen 5.6 ve 4.7 büyüklüğündeki depremler ardından deprem koordinasyonu toplantısı düzenledi. 

Depremle ilgili yürütülen çalışmaları koordinasyon toplantısında değerlendirdiklerini belirten Hatipoğlu, tedarik ve lojistik konularında kararlar aldıklarını aktardı.

Vatandaşların huzur ve güven içinde olmasını sağlamaya çalıştıklarının altını çizen Hatipoğlu, "Bu anlamda çadır dağıtımına devam ediyoruz. Vatandaşlarımız büyük oranda panik dolayısıyla çadır talebinde bulunuyor. Binin üzerinde çadır sağladık ilçelerimizde. Şu an itibarıyla eksiklerimizi koordine ettik. Yarın yapacaklarımızı koordine ettik." diye konuştu.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına bağlı 28 ekibin görev yaptığını, ekip sayısının yarın artacağını dile getiren Hatipoğlu, "Pazar günü akşam itibarıyla da bölgemizin hasar tespit çalışmalarını tamamlamış olacağız. Diğer yandan defterdarlığımız zarar tespitiyle ilgili çalışmalara yarın itibarıyla başlayacak. Bölgedeki zararı tespit etmeye çalışacaklar. İçişleri Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya'nın direktifleri doğrultusunda vatandaşlarımızı rahat ettirecek her türlü tedbiri almaya devam ediyoruz." diye konuştu.

Vatandaşların yalnızca resmi kaynaklardan gelen bilgilere itibar etmesi gerektiğine dikkati çeken Hatipoğlu, "Çeşitli kişiler televizyonlarda farklı oranlarda farklı şiddette deprem olacağına dair ifadelerde bulunuyor. Resmi makamların beyanlarının, açıklamalarının dışında bu tür hususlara dikkat etmemeleri, rağbet etmemeleri vatandaşlarımızdan en büyük talebimiz." ifadelerini kullandı.

Hatipoğlu, deprem bölgesinde 740'ın üzerinde görevlinin vatandaşlara hizmet ettiğini, Türk Kızılay ve ANDA gibi sivil toplum kuruluşlarının da çalışmalara destek verdiğini sözlerine ekledi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Tokat deprem tokat vali