Gazze'deki can kaybı 34 bini aştı!

İsrail'in yoğun saldırı düzenlediği Gazze'de bilanço ağırlaşmaya devam ediyor. Yapılan son açıklamada, bölgede hayatını kaybedenlerin sayısının 34 bin 12'ye, yaralananların sayısının da 76 bin 833'e çıktığı kaydedildi.

Gazze'deki can kaybı 34 bini aştı!

İsrail'in 7 Ekim 2023'ten bu yana Gazze'ye yönelik yoğun saldırıları devam ediyor. Bölgede büyük bir insanlık suçu işleyen İsrail ordusu, çok sayıda Filistinliyi hayattan kopardı.

İsrail ordusunun, 196 gündür sürdürdüğü saldırılara ilişkin Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığından açıklama yapıldı. Açıklamada, İsrail ordusunun son 24 saatte Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda 42 Filistinlinin daha hayatını kaybettiği, 63 Filistinlinin yaralandığı belirtildi.

İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda yaşamını yitirenlerin sayısının 34 bin 12'ye, yaralı sayısının da 76 bin 833'e çıktığı kaydedildi.

Açıklamada ayrıca hâlâ enkaz altında ve yol kenarlarında ölülerin bulunduğu ancak İsrail askerlerinin engellemesi nedeniyle sağlık ekipleri ile sivil savunma görevlilerinin cenazelere ulaşamadığı yinelendi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

# gazze # israil # filistin # son dakika