1222 Düzensiz Göçmen Yakalandı! Sınır Bölgelerinde Kalkan Operasyonu

Türkiye'nin sınır bölgelerinde Kalkan Operasyonları düzenlendi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, operasyonlarda 1222 düzensiz göçmenin yakalandığını belirtti. Operasyonlarda ayrıca, 82 göçmen kaçakçılığı organizatörü de yakalandı.

1222 Düzensiz Göçmen Yakalandı! Sınır Bölgelerinde Kalkan Operasyonu

Yurt genelinde güvenlik güçlerinin çeşitli operasyonları devam ediyor. Son olarak sınır bölgelerinde düzensiz göçmenlere yönelik operasyonlar düzenlendi. Kalkan Operasyonlarıyla ilgili detaylı bilgili İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya verdi.

1222 Düzensiz Göçmen Yakalandı!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, konuyla ilgili açıklamayı sosyal meyda hesabından yaptı. "Türkiye'nin huzuru" etiketiyle yaptığı paylaşımda Yerlikaya, şunları kaydetti:

- Sınır bölgelerimizde düzenlenen Kalkan Operasyonları kapsamında 82 göçmen kaçakçılığı organizatörü ve 1222 düzensiz göçmen yakalandı. İnsan kaçakçılığı yaparak, ülkemizi düzensiz göçün hedefi ve transit geçiş yolu haline getirmeye çalışan insan tacirlerine fırsat vermeyeceğiz. Türkiye genelinde jandarma ve polisimiz tarafından son 3 gün içinde sınır bölgelerimizde gerçekleştirilen İHA, helikopter ve cayrokopter destekli 62 operasyonda, 82 göçmen kaçakçılığı organizatörü yakalandı. Bunlardan 63'ü tutuklandı, 7'si hakkında adli kontrol kararı verildi. Operasyonlarda, 1222 düzensiz göçmen yakalandı. Operasyonları düzenleyen kahraman jandarmamızı ve polisimizi tebrik ediyorum. Aziz milletimizin bilmesini isterim ki göçmen kaçakçılığıyla mücadelemiz aralıksız biçimde azim ve kararlılıkla sürdürülecektir.

Bakan Yerlikaya, Kalkan Operasyonlarına ilişkin videoyu da paylaştı. Görüntülerde, Türkiye sınırını geçmeye çalışan düzensiz göçmenlerin geçişlerinin engellenmesi ve geri dönüşleri, göçmen kaçakçılığı organizatörlerinin yakalanması gibi detaylara yer verildi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

# Ali Yerlikaya # operasyon # göçmen kaçakçılığı