Kadir İnanır'dan kötü haber! Kadir İnanır'ın sağlık durumu nasıl?

Usta oyuncu Kadir İnanır'dan kötü haber geldi. Beykoz'daki evinde rahatsızlanan Kadir İnanır hastaneye kaldırıldı. Kadir İnanır'ın sağlık durumuyla ilgili Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Necdet Sağlam'dan açıklama geldi.

Kadir İnanır'dan kötü haber! Kadir İnanır'ın sağlık durumu nasıl?

Usta oyuncu Kadir İnanır'ın sağlık durumu ile ilgili sevenlerini üzen kötü bir haber geldi.

Alınan bilgiye göre, sanatçı Kadir İnanır, Beykoz'daki evinde bu sabah inme geçirdi. Kadir İnanır'ın, bilinci kapalı şekilde Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesi'ne sevk edildiği belirtildi. İnanır, hastanede ameliyat sonrası yoğun bakıma alındı.

KADİR İNANIR'IN SAĞLIK DURUMU NASIL?

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Necdet Sağlam, sanatçı Kadir İnanır'ın sağlık durumuna ilişkin basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Prof. Dr. Necdet Sağlam, hastane önünde yaptığı açıklamada, "Sabah saatlerinde sanatçımız Kadir İnanır hastanemize ambulansla geldi. İlk geldiği andan itibaren acil ekibimizi toparladık. İlk değerlendirmede geldiğinde sağ tarafında felç vardı. Şuuru kapalıydı." dedi.

Değerlendirmeler sonucunda tetkikler yapıldığını belirten Sağlam, şu bilgileri verdi:

- Beyin tomografisi çekildiğinde, beyni besleyen ana damarda bir tıkanıklık tespit edildi ve acil girişimsel radyoloji ekibimiz, nöroloji ekibimiz ve beyin cerrahisinden arkadaşlarla birlikte, anestezi doktorlarımızın entübasyon sonrası ilk 2 saat içerisinde çok başarılı bir işlem gerçekleştirdi. Ana damardaki pıhtı alındı. Beynin beslenmesi sağlandı. İşlemden sonra çekilen MR görüntülemesinde işlemin başarılı olduğu teyit edildi ve beyin beslenmesi şu anda iyi. Ancak yoğun bakıma alındı. Entübe olarak yoğun bakımımızda izleniyor. İlk 24, 48 saat içerisinde uyandırma yapılmayacak. Gelişebilecek komplikasyonlar ya da yeni bir kanama olmadığı müddetçe inşallah olmayacak, çünkü işlem başarılı.

Kadir İnanır'ın arkadaşlarından Said Yavuz ise İnanır'ın ilk olarak beynine pıhtı attığını ve erken müdahaleyle damarının açıldığını söyledi.

Prosedür gereği şu an yoğun bakımda İnanır'ın uyutulduğunu aktaran Yavuz, "Yeni bir şey oluşup, oluşmayacağına bakacaklar. Şu anda durumu iyi. Sevenlerine de müjdeyi verebiliriz, şu anda hayati tehlikesi yok." diye konuştu.

Kaynak: Anadolu Ajansı

# Kadir İnanır # son dakika # hastane