KYK bursları ne zaman yatacak? KYK ödemeleri ne kadar olacak? 2022 KYK burs ödemeleri ne zaman başlayacak?

KYK bursları ne zaman yatacak? 2022 KYK burs ödemeleri başlama tarihi belli oldu mu? KYK kredi ve burs ödemeleri ne kadar olacak?

KYK bursları ne zaman yatacak? KYK ödemeleri ne kadar olacak? 2022 KYK burs ödemeleri ne zaman başlayacak?

Üniversite işlemleri ek tercihlerin de bitmesi ve yerleştirilmesi ile son bulacak. Yeni bir üniversite dönem başlayacak. Peki, KYK bursları ne zaman yatacak? 

KYK BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

KYK burs başvuruları bu sene için henüz başlamadı. Konu hakkında resmi bir açıklama gelmemiş olsa da geçmiş yıllara bakıldığında tahminler ekim sonu kasım başını gösteriyor.

KYK BURS ÖDEMELERİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

KYK burs ödemeleri kimlik numarasının son hanesine göre öğrencilere yatıyor. Bu seneki burs başvuruları tamamlandıktan ve sonuçlarının açıklanmasından sonra KYK tarafından belirlenen tarihlerde hesaplara burslar yatmış olacak. KYK burs ve kredisi ödemeleri her ay, öğrencinin TC kimlik numarasının son rakamına göre ayın 6. ve 10.günleri arasında hesaplanarak yatırılıyor.

2022 KYK KREDİ VE BURS ÖDEMELERİ NE KADAR?

2022 yılı KYK kredi ve burs ücretleri şu şekilde:

  • Lisans öğrencileri: 850 lira
  • Yüksek lisans öğrencileri: 1700 lira
  • Doktora öğrencileri: 2 bin 550 lira
# kredi # Bir # son # burs başvuruları ne zaman # kyk bursları # kyk bursu ne kadar # kyk burs başvurusu ne zaman # 2022 yılı burs ve kredi # 2022 yılı burs ve kredi miktarları # Kyk bursları ne zaman yatacak