Türkiye'nin çevresinde ABD liderliğinde tatbikatlar

Amerikan emperyalizminin Türkiye'yi kuşatma planları son sürat devam ediyor. ABD Ordusu ile Yunan Silahlı Kuvvetleri, geçen haftadan bu yana İskeçe bölgesinde art arda tatbikatlar gerçekleştirirken ABD bölgeye gerçekleştirdiği yığınağı da artırıyor.

Türkiye'nin çevresinde ABD liderliğinde tatbikatlar

Amerikan emperyalizminin Türkiye'yi kuşatma planları son sürat devam ediyor. ABD bir yandan FETÖ ve PKK gibi örgütleri kullanarak Türkiye'yi yıpratmaya çalışırken bir yandan da Türk-Yunan sınırındaki tatbikatlara da devam ediyor.

ABD Ordusu ile Yunan Silahlı Kuvvetleri, geçen haftadan bu yana İskeçe bölgesinde art arda tatbikatlar gerçekleştiriyor.

6 Kasım'da başlayan Olimpik İşbirliği 21 (Olympic Cooperation 21) tatbikatı da bugün sona ererken Yunanistan, Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Güney Rum Kesimi ile birlikte Doğu Akdeniz’de Girit adasının güneydoğusunda ve Mora (Peloponez) Yarımadası açıklarında gerçekleştireceği “Medusa 11” adlı ortak askeri tatbikata başladı. Tatbikata Fransız Donanmasının da katılması bekleniyor.

Yunan basını, ABD'nin askeri varlığının önümüzdeki günlerde daha da genişleyeceğini, ABD'nin Dedeğaç'a yaptığı yığınağa ek olarak 100'den fazla helikopter ve askeri zırhlı araçları takviye edeceğini duyurdu.

abd türkiye amerika fetö yunanistan pkk mısır Kıbrıs fransa Mavi Vatan Birleşik Arap Emirlikleri akdeniz BAE dedeağaç abd ordusu abd yunanistan ABD Yunanistan tatbikat güney rum kesimi